Ümber Viljandi järve jooksu üritused algavad aprilli keskel

Sakala
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Viljandi järv. 14. aprilli keskpäeval toimub ühistreening ehk künnipäeva jooks ümber järve.
Viljandi järv. 14. aprilli keskpäeval toimub ühistreening ehk künnipäeva jooks ümber järve. Foto: Elmo Riig / Sakala

Tänavu 90. korda 1. mail asetleidva ümber Viljandi järve jooksu üritused saavad kuuendat aastat alguse künnipäeval, 14. aprillil, mil peetakse künnipäevajooks. See ühistreening on hea võimalus tutvuda kevadiste ümber järve jooksu rajaoludega.

Ümber Viljandi järve jooksu korraldustoimkonna juhi Mati Jürissoni sõnul on künnipäevajooks treeningjooks ümber Viljandi järve. Sellel jooksul parimaid ei selgitata, stardi- ja finišiprotokolli ei koostata ning stardiraha ei küsita. Et tänavu on 14. aprill pühapäeval, siis antakse Viljandi staadionilt start keskpäeval, kell 12. Raja valik on vaba, kuid Sammulis olevasse hobusekoplisse sel päeval jooksjaid turvalisuse huvides ei lubata.

Rahvapärimuses on künnipäev olnud see aeg, kui põllumees võtab välja oma kevadised töövahendid ja sätib need algavaks hooajaks korda. Jooksjatel on sel päeval paras proovida oma kevadist sportlikku vormi ning uurida ümber Viljandi järve jooksu rajaolusid.

1. mail ümber Viljandi järve jooksul startida soovijatest on end kirja pannud üle 2300, mida on peaaegu 400 võrra enam kui aasta tagasi samal ajal. 31. märtsi viimasel minutil lõpeb suurjooksule registreerimise kolmas voor. Esimene stardiprotokoll koostatakse 14. aprilli järel, sest sel päeval lõpeb registreerimise neljas voor. Aprilli keskpaigaks registreerimine on soovitatav kõigile neile osalejatele, kelle jaoks on oluline koht stardikoridoris ning mullusest või tunamullusest jooksust ette näidata tubli tulemus.

Lisaks künnipäevajooksule 14. aprillil ja ümber Viljandi järve jooksule ning kepikõnnile 1. mail kuuluvad suurjooksu programmi ka lastejooksud 30. aprillil ning ettevõtete ja koolide kümneliikmeliste võistkondade vaheline teatejooks ümber järve, mis peetakse samuti 30. aprilli õhtul.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles