N, 8.12.2022

Kontserdil esinevad kolm meest ja naine

Kaie Mölter
, reporter
Kontserdil esinevad kolm meest ja naine
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lauri Liiv, Nele-Liis Vaiksoo, Johan Randvere ja Märt Avandi armastavad luulet ja harmoonilist muusikat. 
Lauri Liiv, Nele-Liis Vaiksoo, Johan Randvere ja Märt Avandi armastavad luulet ja harmoonilist muusikat. Foto: Fragment Plakatist

Viljandi pärimusmuusika aida lavale astuvad täna õhtul kolm meest ja naine – Märt Avandi, Lauri Liiv, Johan Randvere ja Nele-Liis Vaiksoo.

Oma kontserdist rääkides leiavad nad, et paljud imelised laulud on inspireeritud meie oma poeetide parimatest tekstidest. Tihtilugu on just sõnad häälestanud meie heliloojaid muusikat kirjutama.

Tekstid, mis oma poeetilisuses sunnivad looma. Tekstid, mida lihtsalt peab muusikasse valama. Ja siis on veel need tekstid, mis jäävad muusikasse valamata, kuid mis on ise justkui muusika.

Kontserdisari «Kolm meest, naine ja kontsert» põimib esitajate arvates kokku kauneimad eestikeelsed tekstid. Ühendab poeesia ja muusika. Ning laseb sõnal heliseda ka iseseisvalt, ilma muusikata.

Armastatud näitleja Märt Avandi teeb rännaku läbi 101-aastase Eesti luuleklassika, lastes kõlada tekstidel, mille on loonud meie elavad, aga ka juba lahkunud poeedid. Näitlevad lauljad Nele-Liis Vaiksoo ja Lauri Liiv raamivad selle rännaku muusikaliselt, esitades ilusaimatele emakeelsetele tekstidele loodud laule. Klaveril kuuleb neid saatmas ja meeleolu loomas noort andekat pianisti Johan Randveret.

See on intiimne õhtu, millel tähistatakse sõna ja keele ilu. Õhtu, mil kohtuvad olevik ja ajalugu.

Märksõnad
Tagasi üles