Naiste jalgpalli meistriliiga turniir saab avapaugu Viljandis

Peale Viljandi Tuleviku meeskonna mängib sellest hooajast Eesti jalgpalli meistriliigas ka Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskond.

FOTO: Maarika Hiiemäe

Eesti naiste jalgpalli meistriliiga turniir saab avapaugu laupäeval Viljandis, kui kell 13 kohtub Viljandi Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskond järveäärsel kunstmurustaadionil Tartu JK Tammeka esindusega.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Nagu teatas Eesti jalgpalli liit, allkirjastavad meistriliiga naiskondade kaptenid enne liiga avavooru kohtumisi ausa mängu plaadi. Selle aktsiooniga kinnitavad klubid üheskoos publikule ja laiemale avalikkusele, et mängivad ausalt ja austusega ning jalgpalli tasub vaadata. Laupäeval ja pühapäeval peetavaid meistri- ja esiliiga kohtumisi alustatakse ka leinaseisakuga, mälestamaks pikalt tüdrukute ja naiste jalgpalliga tegelnud treenerit Boriss Fedorenkot, kes lahkus meie hulgast raske haiguse tagajärjel.

Meistrivõistlustel osaleb kolmes liigas kokku 23 naiskonda. Meistriliigas jätkab tänavu kaheksa naiskonda ning on ka kaks uut tulijat. Esimest korda saavad ennast meistriliigas proovile panna Saku Sporting ning Viljandi Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskond. Saku esindus teenis õiguse tõusta kõrgeimasse liigasse, saavutades esiliigas Pärnu duubelnaiskonna järel parima iseseisva klubina teise koha. Viljandi ja Suure-Jaani naiskonnal tekkis võimalus pärast seda, kui Tallinna FC Levadia otsustas meistrivõistlustest loobuda ja meistriliigas vabanenud kohta ei soovinud endale ka eelmise hooaja järel esiliigasse kukkunud Tallinna FC Ajax.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles