T, 6.12.2022

Laupäeval on Centrumis suur õpilaslaat 

Egon Valdaru
, reporter
Laupäeval on Centrumis suur õpilaslaat 
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Laadal pakutakse õplaste tehtud tooteid.
Laadal pakutakse õplaste tehtud tooteid. Foto: Elmo Riig

Laupäeval, 30. märtsil kella 11–13 oodatakse kõiki huvilisi Viljandi Centrumi kaubanduskeskuse fuajeesse vaatama ja ostma maakonna koolides sel õppeaastal tegutsevate firmade tooteid ja teenuseid – teoks saab esimene maakonna õpilas- (gümnaasiumiaste), mini- (VII–IX klass) ja mini-mini- (I–VI klass) firmade laat.

Teate edastas noorte ettevõtlikkuse arendamise programmi juht Kairi Ong, kelle kinnitusel on Viljandimaa noorte ettevõtlikkus kasvamas. Laadale on tulemas 54 noorte loodud ettevõtet. Et enamasti on meeskonnas kolm-neli liiget, saab sel õppeaastal Viljandimaal oma esimesi ettevõtluskogemusi vähemalt 160 noort vanuses 11–20 aastat. Lisaks on ettevõtlusõpe Viljandi kultuuriakadeemias.

Kõige enam firmasid osaleb laadal Viljandi Jakobsoni koolist. Sealt on oodata 18 ettevõtet, mille on loonud viienda klassi õpilased. Kooli ettevõtlikkuse õpetajad Kea Roosileht ja Moonika Pärna on teinud noortega väga head tööd: nood on ettevõtlusõppest innustunud ning valmistavad usinalt ette oma tooteid ja müügilaudu, et saada oma päris esimest laadakogemust.

Märksõnad
Tagasi üles