Viljandlased teenisid võõrsilt üllatuskaotuse

Viljandi HC-l tuli neljapäevases kohtumises võõrsil SK Tapa 14:20 paremust tunnistada. See mäng lõpetas nende vastaste pika kaotusseeria, sest viimati oli Tapa kodusaalis Viljandist jagu saanud 2009. aasta detsembris.

Eile õhtul mängiti Tapal käsipalli meistriliiga 18. voor, kus B-vaheturniiri kohtumisel oli SK Tapa üle Viljandi HC-st 20:14 (12:10) ja säilitas võimaluse pääseda veerandfinaali ehk tõusta kuuendale kohale.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kohtumise avapoolaeg kulges üles-alla: kui Marten Saar oli visanud kaks väravat järjest, läks Tapa kaheksandaks minutiks 4:2 ette. Seejärel ei saanud vastased üheksa minuti jooksul aga ühtki väravat ning mulgid läksid eest 6:4. Siis oli jälle kodumeeskonna kord, kes peamiselt Vahur Oolupi tabamuste toel spurtis 7:1 ning 24. minutiks juhtis Tapa 11:7. Mulgid hakkasid vahet tasandama: järjest tabasid Volodimir Maslak, Sergei Rodjukov ja Aleksander Pertelson, ent poolaja viimane värav läks Endrik Jaanise arvele ning Tapa oli ees 12:10.

Teist pooltundi alustasid võõrustajad paremini, Viljandi poolel eksis Rodjukov kahel karistusviskel ning 35. minutil tuli Gert Trofimovi tabamusest 15:11. Sellele järgnes kaheksaminutiline väravateta periood. Ivary Volkov kasvatas Tapa edu veelgi, enne kui Mihkel Lõpp külaliste 13-minutilise väravapõua lõpetas. Maslak lisas veel ühe värava, seisuks 16:13, kuid lähemale Viljandi ei saanud. Tanel Kari ja Aleksander Pertelsoni tabamuste järel olid 49. minutil tablool numbrid 17:14. Viimase peaaegu tosina minuti jooksul maandus pall ainult viljandlaste võrgus ning sedagi vaid kolmel korral: Vahur Oolup viskas kaks ja Kert Kähari ühe värava.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.