T, 7.02.2023

Sakala asutaja kodu vajab juhti

Silvia Paluoja
, reporter
Sakala asutaja kodu vajab juhti
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Õrna häälega määgivad talled on imetoredad. Kurgja talumuuseumi laudas on Eesti valgepealised lambad tänavu ilmale toonud 16 talle, kellest ühte hoiab süles muuseumi peaspetsialist Kersti Tammiksaar.
Õrna häälega määgivad talled on imetoredad. Kurgja talumuuseumi laudas on Eesti valgepealised lambad tänavu ilmale toonud 16 talle, kellest ühte hoiab süles muuseumi peaspetsialist Kersti Tammiksaar. Foto: Urmas Luik

Kurgja talumuuseumi laudas lööb kepsu 16 talle ja möögib kolm vasikat, kellest üks, maatõugu Marja esimese järglasena ilmale tulnud pullipuks sündis täpselt naistepäeval, nagu kingitusena talitajatele.

Põllumeeste harija ja ärkamisaja suurkuju Carl Robert Jakobsoni ajal 1875. aastal Kurgja-Linnutaja talule ehitatud palklaut piimakambriga on säilitanud remontide järelgi esialgse ilme, siin on lehmapolutid ja sügavallapanu kasvatab põllurammu kevadeks lambaaedikus nii kõrgeks, et vanemad villakasukakandjad ulatavad aknast ilma uudistama.

Karjalaskepäev on rahvakalendris 1. aprillil, jürikuus koguneb SA Eesti Maaelumuuseumide nõukogu arutama Kurgja talumuuseumi tulevikku. Läheb aega, kuni selgub, kes hakkab juhtima Pärnumaa ühte visiitkaarti, Carl Robert Jakobsoni talumuuseumi pärast seda, kui kauaaegne juhataja Monika Jõemaa ametit vahetas. Seni täidab juhataja kohustusi muuseumi majandusjuhataja Alar Kuulme.

Märksõnad
Tagasi üles