Ümber Viljandi järve jooks tuleb 90. korda

Ümber Viljandi järve jooksule on end kuus nädalat enne starti kirja pannud pisut vähem kui 2000 jooksjat. Seda on paarisaja võrra rohkem kui aasta tagasi samal ajal.

FOTO: Marko Saarm

Sel kevadel joostakse ümber Viljandi järve 90. korda ja kuus nädalat enne starti on end kirja pannud pisut vähem kui 2000 jooksjat. See tulemus on paarisaja osaleja võrra parem kui aasta tagasi.

"Tänavu oli kaua lumine ning praegugi on jooksurajad Viljandi ümbruses kohati kas jäised või väga porised ning seda arvestades on jooksjate aktiivsus olnud väga hea," kiitis ümber Viljandi järve jooksu peakorraldaja Mati Jürisson. Tema sõnul on aastate jooksul olnud märgata, et seni, kuni väljas on lumi, mõtlevad harrastussportlased pigem suusatamisele või saalialadele ning kevadistele võistlustele end kirja panema ei tõtta.

Mullu pani end ümber Viljandi järve jooksule ja kepikõnnile kirja pisut üle 4000 inimese.

Jooks algab 1. mail kell 12 Viljandi staadionilt. Esimene võistlus peeti 1928. aasta südasuvel. Seejärel oli kaks aasta pausi ning 1931. aastast on ümber Viljandi järve joostud igal aastal. Ka sõja-aastatel leidus alati sportlasi, kes kevadel Viljandisse tee leidsid. Eestis ja Baltimaades pole ühtegi teist rahvaspordivõistlust, millel oleks pikem traditsioon.

Ehkki rajaolud on 90 aasta jooksul tuntavalt muutunud, pole muutunud põhimõte, et igaüks võib endale sobiva raja ise valida. Ainsaks nõudeks on korraldajad seadnud, et ligi 12 kilomeetri pikkuse jooksu käigus tuleb läbida kaks järve otstes paiknevat silda.

Eelmise aasta hea koostöö ja kogemuse jätkuks kuulub ümber Viljandi järve jooks ka tänavu Eesti linnajooksude sarja ning nagu mullugi on see kogu sarja avapauk.

Jooksu tõeliseks raudvaraks on aastakümnete jooksul saanud 85-aastane Mustla mees Benno Viirandi, kes tänavu kavatseb startida juba 61. korda. Ümber Viljandi järve jooksu korraldajad saadavad nimelise stardikutse kõigile meestele, kes on ümber järve jooksnud vähemalt 40 korda, ning naistele, kes on lõpetanud vähemalt 20 korral. Tänavu on selliseid mehi 30 ning naisi 10.

Jooksule saab end kirja panna veebilehel www.viljandijarvejooks.ee. Registreerumise kolmas voor, mil jooksu stardinumber maksab täiskasvanule 20 eurot ning alaealistele ja üle 60-aastastele 15 eurot, kestab 31. märtsini. Kepikõnnile saab end märtsis kirja panna 15 euro eest.

Tagasi üles