Jäähalli saabusid teadmised otse hoki Mekast

Priscilla Õmblus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Märtsis juhendab Viljandis hokitrenne ameeriklane Steven van Kuyk. Henriette Marie Porila tuli lausa Tallinnast kohale, et temalt õpetust saada.
Märtsis juhendab Viljandis hokitrenne ameeriklane Steven van Kuyk. Henriette Marie Porila tuli lausa Tallinnast kohale, et temalt õpetust saada. Foto: Elmo Riig

Märtsi alguses saabus päikeselisest Ameerikast Florida osariigist lumerüüs Viljandisse rohkem kui kümneaastase hokipagasiga 25-aastane treener Steven van Kuyk, et juhendada siin märtsi vältel kohalikke hokimängijaid.

Kui Sakala ajakirjanik treenerit tervitama läks, oli tal parasjagu eratund pealinnast kohale sõitnud Henriette Marie Porilaga.

Steven van Kuyk, kuidas juhtus nii, et te Viljandisse jõudsite?

Kaks aastat tagasi tõi Mark Orav oma poja Nathani Ameerikas Floridas jäähalli, kus ma parasjagu töötasin. Ta otsis pojale treenerit. Saime tuttavaks ning alustasime koostööd: treenisime kaks korda päevas kahel korral nädalas. Selle ajaga oli progress suur ning Mark uuris, kas oleksin huvitatud Viljandisse tulemisest, et siinsetele treeneritele nõu jagada. Eelmisel aastal minu ajakava siiatulekut välja ei venitanud, kuid sel aastal klapitasime ajad ja siin ma olen.

Märksõnad

Tagasi üles