Adven hakkab Viiratsis kaugküttevõrku rekonstrueerima 

Soojatorude vahetamine

FOTO: Elmo Riig

Adven alustab järgmisel nädalal Viiratsi kaugküttevõrgu rekonstrueerimistöid, mille käigus ehitatakse 700 meetri ulatuses eelisoleeritud soojustorustikku. 

Töid tegev osaühing Metrx moderniseerib olulisel määral Viiratsi soojusvõrku: vahetab välja 700 meetrit vananenud soojusvõrke, tänu millele vähenevad torustike soojuskaod ning paraneb tarbijate varustuskindlus. 

Projekti kogumaksumus on 250 000 eurot ja seda kaasrahastab keskkonnainvesteeringute keskus ligi poole investeeringu summa ulatuses.  

 Adven Eesti kasutab ehitustööde ajal ajutisi torustikke. "Soovime, et torustiku vahetus oleks kliendile võimalikult mugav ja kiire," lausus Adveni arendusjuht Priit Tiit. "Kui hoone torustiku vahetamisega seotud tööd võivad muidu kesta nädalaid, siis ajutiste torustike ühendamistest tulenevad katkestused on arvestatavad tundides. Siiski tuleb arvestada, et mõne hoone puhul võib neid lühiajalisi katkestusi olla mitu."

Ta lubas, et klientidele antakse katkestusest teada üks või kaks nädalat varem kirja teel ning täpsema info selgudes on see ka Adven Eesti kodulehel. 

Firma palub võimalike ebamugavuste pärast vabandust, palub elanikel ehitusperioodil tähelepanelik olla ning liikluskorraldust jälgida. "Loodame mõistvale suhtumisele," lisas Tiit. 

Ehitustöid alustatakse Sõpruse tänav 20 ja 22 ning Ehitajate tänav 5 ja 7 kinnistult ning etapiliselt tehakse neid veel Sakala, Tiigi, Ehitajate ja Sõpruse tänaval.

Tööde järel on Viiratsi alevikus renoveeritud ligikaudu 75 protsenti soojusvõrkudest. Ehitustööd on koos haljastusega plaanis lõpetada septembri lõpuks.

Tagasi üles
Back