Paljud kalamehed pole jäälemineku keelust kuulnudki

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Kalamehed kipuvad kevadisele jääle keelust hoolimata.
Kalamehed kipuvad kevadisele jääle keelust hoolimata. Foto: Marko Saarm

Esmaspäevast kehtima hakanud jäälemineku keelu tõttu teevad päästjad patrullkäike oma piirkonna populaarsematesse kalastuskohtadesse, et sealt ära kutsuda kalamehed, kes end ohtu seades on jääle läinud. Eile tegid päästjad Lõuna-Eestis jääpatrulle umbes sajal veekogul, teatas päästeameti pressiesindaja.

Kalamehi avastati veekogude rabedalt jäält kümneid.  Paljud kalamehed ei teadnud keelu kehtima hakkamisest, kuid lahkusid jäält pärast päästjate selgitusi. Päästeamet kuulutab igal kevadel välja jäälemineku keelu ja pärast seda ei tohi Eestis enam järvede ja jõgede jääle minna. Hoolimata sellest, et Eestis on jääolud erinevad, kehtib keeld kõikidel siseveekogudel viibimisele. Päästeameti ennetustöö osakonna eksperdi Mikko Virkala sõnul muutuvad jääolud soojade ilmadega väga kiiresti ning nõrka jääd ei saa usaldada. Tema kinnitusel on ääretult oluline, et lapsevanemad hoiaks oma lastel veekogude läheduses silma peal ning räägiksid nendega nõrga jääga kaasnevatest riskidest. Jäälemineku keelu kehtestamiseks jälgitakse ilma, jää paksust ning õnnetuste sagenemist. Keeld on ohutussõnum, mis kutsub inimesi üles ettevaatlikkusele ja tähelepanule. Lõuna päästekeskus palub nii lapsevanematel kui ka õpetajatel sel teemal lastega rääkida, et selgitada kevadiselt hapra jääga seonduvaid riske ja kutsuda neid üles keelust kinni pidama ning nõrgale jääle mitte minema.

Talvise veeohutuse ennetussõnumite ja käitumisjuhistega saab tutvuda siin.

Märksõnad

Tagasi üles