Sisukord
Paberleht
Postimees

Suur kogus kokaiini, salaalkoholi ja -sigarette. Algas kohtupidamine viie mehe ja kahe naise üle

2 min lugemist
Protsess tõi kohtusaali üle 40 inimese ja ainuüksi kaitsjaid oli seitse. Seitsmest kohtualusest kolm oli võetud vahi alla, neli kohtualust olid koha leidnud publiku hulgas. FOTO: Marko Saarm

Eile algas Tartu maakohtu Viljandi kohtumajas kohtupidamine seitsme inimese üle, keda süüdistatakse narkootikumide omamises ja edasiandmises ning maksumärkideta alkoholi ja sigarettide edasiandmises.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kohtu all on Andrejs Oleksiks, Vladimir Kalojev, Vello Janke, Annely Ant, Annus Vaher, Priit Pomber ja Kersti Looga.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri süüdistuse kohaselt omandas Andrejs Oleksiks läinud aasta jaanuari lõpuni vähemalt 673,58 grammi kokaiini ehk narkootilist ainet suures koguses. Ta toimetas kokaiini Lätist Viljandimaale Mulgi valda Suuga külla Nõmme kinnistule ning andis selle edasi Vladimir Kalojevile. Kalojev ja Vello Janke hoiustasid kokaiini ning andsid seda omakorda edasi Annus Vaherile, Priit Pomberile ja Kersti Loogale. Süüdistuse kohaselt omandas Priit Pomber vähemalt 295,5 grammi kokaiini, mida ta tarvitas ja andis edasi, Kersti Looga omandas ja andis edasi vähemalt 88 grammi kokaiini.

Oleksiks sai süüdistuse ka selles, et ta oli Kalojevile ja Annely Andile hoidmiseks ja edasiandmiseks andnud vähemalt 982,8 liitrit ebaseaduslikku alkoholi.

23.05.2020 26.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto