Algas kandideerimine aasta kooli tiitlile

Sakala
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Võistluse "Aasta kool 2019" logo
Võistluse "Aasta kool 2019" logo Foto: Innove

Sihtasutus Innove ning haridus- ja teadusministeerium korraldavad juba teist aastat koos Eesti rahvusringhäälinguga kõige lahedama kooli võistlust, et näidata kooli loovas ja lõbusas võtmes  kohana, kus tegutsetakse ühiselt ka pärast tunde, hinnatakse koostööd ning valitsevad üksteist toetavad suhted.

Projekt annab võimaluse tuua riigieksamite tulemuste kõrval esile Eesti koolide teisi ägedaid omadusi: erilist õpikeskkonda, põnevaid õpetajaid, aktiivseid õpilasi, meeldivat suhtluskeskkonda või muud, mida koolipere ise tähtsaks peab. Kui eelmisel aastal oli konkursi fookus eelkõige õppetöö välisel tegevusel, siis sellel aastal oodatakse kindlasti näiteid ka õppetöö alasest koostööst.

Osalemiseks tuleb ette valmistada video, pildigalerii ja kaaskiri.

Videos peab olema õpilaste kõrval roll vähemalt ühel õpetajal. Ta võib olla näiteks reporter, saatejuht või esitleja. Selle sisust peaks nähtuma, milles avaldub koolisisene ja -väline koostöö, kuidas üksteist toetatakse.

Iga kool saab esitab ühe video, mis ei ole pikem kui kaks minutit.  Kui koolis on tehtud mitu videot, tuleb esmalt korraldada koolisisene konkurss.

Pildigaleriis peab olema kooli logo ja sümbolid ning viis kuni kümme pilti, mis illustreerivad koolipere tegemisi.

Kaaskiri vajab lühikest iseloomustavat kirjeldust kooli kohta, kooli nime ja infot esindaja kontaktandmete kohta.

Koolide tutvustusi saab esitada 18. aprillini e-posti aadressil aastakool@innove.ee.

Aasta kool selgub žürii hinnete ja rahvahääletuse tulemusena. Võitjakool avalikustatakse 31. mail ETV saate "Terevisioon" otse eetris. Esimese, teise ja kolmanda koha saanud koolide esindajad kutsutakse "Aasta õpetaja" galale.

Eelmisel aastal sai aasta kooli tiitli Tallinna 32. keskkool.

Tagasi üles