Pärnu maantee lõigu korrastamiseks kulub pisut rohkem kui miljon eurot

Pärnu maantee kate on praegu kohati väga auklik.

FOTO: Marko Saarm

Riigilt tuleva miljoni euro eest ehitab Viljandis Pärnu maantee seni parandamata lõigu uueks osaühing Verston Ehitus, kes küsib projekteerimise ja ehitamise eest veidi rohkem kui miljon eurot.

Riigihanke konkursi võitnud Verston Ehitus küsib ligi kilomeetri pikkuse tänavalõigu uuendamise eest 1 065 112 eurot.

Ehituse eest maksavad koos Viljandi linn, Viljandi Veevärk ja Edelaraudtee Infrastruktuuri aktsiaselts. Viljandi linna panuseks annab raha riik.

Linnapea Madis Timpsoni sõnul võib hanke tulemustega rahule jääda. «Saame esimese linna sissesõidu täielikult korda. Loodetavast õnnestub ka Tallinna- ja Tartu-suunalised tänavad lähiaastatel niimoodi korda teha, et nende pärast ei peaks piinlikkust tundma,» ütles linnapea.

Viljandi linn on püüdnud Pärnu maantee ja Vaksali tänava täieliku remondi tarbeks raha leida aastaid ning tööd on tehtud jupikaupa. Esmalt ehitati välisabi toel uueks Vaksali tänava lõik, mis viib Riia maantee ristmikult raudteejaama. Seejärel remonditi linna rahaga Korneri ristmik ja see ehitati ringristmikuks.

Eelmisel aastal uuendati samuti suuresti välisraha eest Pärnu maantee linna piirist kuni Planeedi tänavani ning korda tehti mitu Pärnu maanteega ristuvat väiksemat tänavat.

Sügisel otsustas Eesti valitsus linnavalitsusele üllatusena anda Pärnu maantee remondiks miljon eurot. Viljandi linnapea Madis Timpson tunnistas, et raha saamiseks taotlust ei esitatud. Valitsuse poliitiliste oponentide hinnangul oli Pärnu maanteele miljoni euro andmine üks osa valitsuse katuserahast.

Valitsus on seda rahaeraldamist nimetanud regionaalseks investeeringuks.

Tagasi üles