Kuidas öösel haiglasse sattunud inimene koju saab?

Aivar Aotäht
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Viljandi haigla pakub ööpäevaringset tasulist transporti neile, kes erinevatel põhjustel ise haiglast ära minna ei saa. Parasjagu astub rooli taha Aare Kallak, üks kuuest autojuhist-tehnikust, kes seda tööd teevad.
Viljandi haigla pakub ööpäevaringset tasulist transporti neile, kes erinevatel põhjustel ise haiglast ära minna ei saa. Parasjagu astub rooli taha Aare Kallak, üks kuuest autojuhist-tehnikust, kes seda tööd teevad. Foto: Marko Saarm

Juhtub üsna sageli, et kiirabi toob keset ööd Viljandi haiglasse patsiendi, kes pärast uuringuid koju lubatakse. Aga kuidas linna piiri taga asuvast hoonest ära minna, kui bussid parasjagu ei sõida ja lähedast sohvrit appi paluda pole?

Viljandi haigla erakorralise meditsiini osakonna vanemõde Eve Pärnaku ütles, et võimalusi selleks on mitu, aga mõni võib osutuda üsna kulukaks.

«Seda, et kiirabi toob hädalise hilisõhtul või öösel erakorralise meditsiini osakonda ning tervisemurega tegelemise järel lubatakse inimene kodusele ravile, tuleb ette sageli. Harvem juhtub, et inimesel tekib kojusaamisega mure, sest pole lähedast ega tuttavat, kes saaks öisel ajal transporti pakkuda,» kõneles Pärnaku.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles