Peeter Jürgens: räägid ikka seda, mis hinges

Margus Haav
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Peeter Jürgens alustas Ugalas tööd 1965. aastal ja on pisikestest pausidest hoolimata sellele teatrile truuks jäänud. Mõne aasta eest tunnustas Eesti teatriliit teda parima meesnäitleja auhinnaga vanaisa rolli eest Vargamäel mängitud lavastuses «Vanad ja noored». Lavastaja Vallo Kirs nentis toona, et Peeter Jürgens on hingelt ja vaimult nii noor, et vanaisa rolli tuli teda meelitada vanemat meest mängima.
Peeter Jürgens alustas Ugalas tööd 1965. aastal ja on pisikestest pausidest hoolimata sellele teatrile truuks jäänud. Mõne aasta eest tunnustas Eesti teatriliit teda parima meesnäitleja auhinnaga vanaisa rolli eest Vargamäel mängitud lavastuses «Vanad ja noored». Lavastaja Vallo Kirs nentis toona, et Peeter Jürgens on hingelt ja vaimult nii noor, et vanaisa rolli tuli teda meelitada vanemat meest mängima. Foto: Elmo Riig

Eesti vanim tegutsev meesnäitleja, homme 80. sünnipäeva tähistav Peeter Jürgens alustas Ugalas tööd juba 1965. aastal. Sellel aastal ilmusid ansambli The Beatles kaks legendaarset kauamängivat «Help!» ja «Rubber Soul». Tallinnas avati esimene trolliliin. President Kersti Kaljulaidi sünnini jäi veel neli aastat. Ugala uue maja avamiseni 16.

Peeter Jürgens on mänginud ligi 200 lavastuses. Praegu võib teda laval näha «Sätendavas pimeduses» ning Urmas Lennuki spetsiaalselt Peeter Jürgensile ja Luule Komissarovile kirjutatud «Meistrite liigas». Peagi jõuab publiku ette Ott Aardami autorilavastus «Toru. Krossides läbi elu», milles tal on samuti kaalukas roll kehastada.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles