R, 9.12.2022

Leivahõnguline bänd toob esikalbumiga kodulinna rokivõnget

Priscilla Õmblus
Leivahõnguline bänd toob esikalbumiga kodulinna rokivõnget
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Viljandi sugemetega Black Bread Gone Mad asub peagi tuuritama, alustades Pärnuga ja lõpetades kodulinna Viljandiga.
Viljandi sugemetega Black Bread Gone Mad asub peagi tuuritama, alustades Pärnuga ja lõpetades kodulinna Viljandiga. Foto: Renee Altrov

Omapärase nime taga peituv viiest Viljandi muusikust koosnev bänd Black Bread Gone Mad sai äsja valmis ahjusooja debüütalbumi, mida Eesti linnadesse konserttuuriga "Ayibobo" tutvustama läheb. Tuuri lõpetuseks maanduvad nad kodulinnas koos Eesti roki lipulaeva Elephants from Neptune'ga. Seega saab laval näha musta leiva ja Neptuunilt pärit elevantide sümbioosi.

Mati Tubli, milline on nimelugu?

Käisime omamoodi suure kadalipu läbi selleks, et leida endale see õige nimi. Kui õigesti nüüd meenub, siis Black Bread Gone Mad tuli sellest, kui proovi tehes leidsime nurgast hallitanud musta leiva ning see vägagi insipreeris meid. Meile meeldib muusikas hulluda ja luua piirideta muusikat.

Seega, millisesse muusikažanrisse ise viljeldava liigitate?

Parasjagu progressiivne. Mõnusalt maailmamuusikane. Omajagu omaloomingut. Rohkelt rokki. Pisut poppi.

Mida annab Black Bread Gone Mad juurde Eesti muusikamaastikule?

Kohe varsti ühe plaaditäie uut muusikat.

Lähete peagi tuurile, kuid kodulinna jätate viimaseks. Miks?

Meie soov on anda tuuri lõppkontsert just kodulinnas, kus mõni aasta tagasi kõik alguse sai. 2017. aasta mais oli pärimusmuusika aidas meie kõige esimene kontsert. Ja eks meil on tükike Viljandit tuuril kaasas ka: Etnosfäär tähistab Pärnus esikalbumi "A mis tuu om" esimese aasta sünnipäeva ja Angus peab üheksandat sünnipäeva meie Tallinna kontserdil.

Viljandis pärimusmuusika aidas saab teid laval näha koos Elephants from Neptune’iga. Millest selline valik?

Oleme bändiga hingelt omamoodi rokkarid. Kuulates juba albumi esimest miksi, on kõla kohati ikka rock'n'roll ja see on tuus!

Elephants from Neptune'i tüübid on selles žanris Eesti tipud ja oleme nende muusika suured austajad. Tahame tähistada oma debüütalbumi ilmumist eriti suurelt ning mitte midagi tagasi hoides. 12. aprillil astub meie tuuril üles bänd, kes on soojendanud Red Hot Chili Peppersit ja jaganud lavalaudu Foo Fightersiga. Oleme väga õnnelikud ja liigutatud, et nad tulevad meiega Viljandisse. Ootame seda õhtut hullult palju.

Bändi koosseis

Merike Paberits – flööt ja laul

Lee Taul – viiul ja laul

Peeter Priks – kitarr ja laul

Mati Tubli – bass ja laul

Martin Aulis – trummid

Märksõnad
Tagasi üles