P, 4.06.2023

Ekspert soovitab: Leiesse erakool ja Mustlasse põhikool

Marko Suurmägi
, peatoimetaja asetäitja
Facebook Twitter
Comments
Enam kui 200 õpilasele rajatud Leie koolis õpib kooli kodulehe andmetel praegu 28 last. Haridusekspert soovitab mõelda võimalusele muuta Leie kool erakooliks.
Enam kui 200 õpilasele rajatud Leie koolis õpib kooli kodulehe andmetel praegu 28 last. Haridusekspert soovitab mõelda võimalusele muuta Leie kool erakooliks. Foto: Marko Saarm

Viljandi valla hariduse arengukava analüüsima palutud ekspert Kalle Küttis pakkus volikogus esinedes välja plaani, et pisike Leie kool võiks muutuda erakooliks ning Tarvastus võiks gümnaasiumiosa sulgeda.

Enne haridusministeeriumisse suundumist aastakümneid Viljandimaa hariduselu juhtinud Küttis meenutas, et Leie kooli üle peeti pikki vaidlusi juba siis, kui seda 1990. aastate alguses rajama hakati. Küsimusi tekitas, kas sinna ikka õpilasi jätkub.

Nüüd on üheksaklassilises koolis 28 õpilast, mis tähendab, et ühes klassis on keskmiselt kolm last. «Näen lahendusena erakooli tekitamist, kui selle vastu on kohalik huvi,» ütles Küttis. «Omavalitsuse koolina nähakse seda ripatsina, mis on tüliks ja millega keegi ei soovi tegelda.»

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles