Sisukord
Paberleht
Postimees

Üks küsimus: mida te valituks osutudes teete just Viljandi- ja Järvamaa heaks, et inimestel siin elu paremaks läheks?

4 min lugemist
Erakondade esinumbrid jagasid vastuseid. FOTO: montaaž
Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ain Ostra, Vabaerakond

Ain Ostra FOTO: FOTO: Elmo Riig

See ei kehti ainult Viljandi- ja Järvamaa, vaid kogu Eesti kohta. Meie oleme pakkunud välja, et Euroopa Liidu struktuurifondide raha jagamiseks tuleks Eesti jagada kaheks majanduspiirkonnaks. Üks oleks Tallinn ja selle lähiümbrus ning võib-olla ka Tartu ning teine ülejäänud Eesti.
Eesti liigub Euroopa Liidus edasi nii-öelda uude tugevusgruppi, mis ühest küljest teeb küll au, aga teisalt ei muuda kuidagi paremaks mahajäänud piirkondade järeleaitamist. Kui vanade tariifide järgi tuli Eestis tasuda omaosalust umbes 15 protsenti, siis uute plaanide järgi läheks omaosalus 45 protsendi peale. Põhimõtteliselt tähendaks see seda, et väljapoole Tallinnat ja kuldset ringi ei tule enam mitte ühtegi investeeringut.
Seepärast ongi vaja Eesti kaheks jagada. See ei kõla hästi, aga eesmärk on püha.

Jürgen Ligi Reformi­erakond

Jürgen Ligi FOTO: FOTO: Elmo Riig

Mõtteid on palju, aga kui küsitakse, et mida sa ringkonna jaoks teed, siis minu jaoks on see küsimus, et mida sa enda jaoks teed ja mis sa varastad. Sellised küsimused sõnastan ma alati ümber.
Järva- ja Viljandimaa on piirkonnad, mis on Eesti keskmisest kahjuks vaesemad ja annavad kogu aeg elanikke ära sellele ainsale üle keskmise jõukale piirkonnale. Ma olen seisnud selle eest, et omavalitsuste tulubaasist rääkides käib jutt tasandusfondist, mitte tulumaksu protsendist. See tähendab, et rahajagamine peab olema tasandav, mitte Tallinna ja Harjumaale suunav, nagu juhtub protsendi puhul.
Ma olen nõus sellise sekkumisega, nagu juhtub loodetavasti rajatava Paide piimatööstusega, kuhu riik panustab. See on midagi, mis nii regioonimajandust kui ka tervikuna Eesti majandust toetab. Õigete asjade nimel ja ausate printsiipide järgi mõne piirkonna eelistamine on midagi, mille eest ma olen seisnud ja seisan ka edaspidi, kui see võimalus antakse.

05.06.2020 07.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto