Kogukond aitas mulgid vastuvõtuks valmis sättida

Eesti vabariigi 101. aastapäeval käisid presidendi vastuvõtul ajalehe Üitsainus Mulgimaa toimetaja, mulgi keele õpetaja Kristi Ilves ja Elva päästekomando meeskonnavanem Enno Kurvits.

FOTO: Madis Sinivee

Pühapäeval presidendi vastuvõtul Mulgimaad esindamas käinud Kristi Ilves tegi esmaspäeva hommikul Sakala kõnele vastates juba argipäevatalitusi. 70-kilogrammine kutsa rihma otsas, toimetas ta autolavka juures ning oli peagi valmis kogetust pajatama.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

«Olime kell kaks öösel juba tagasi,» ütles ta. Esimest korda vastuvõtul käinuna kinnitas ta, et pidu meeldis väga ja nüüd on isegi kahju, et kõik see on läbi, kuigi algul oli kartus suur. «Mul oli tõeline hirm ja ma ei oska ise ka seletada, miks,» kõneles ta. «See kätlemine hirmutas mind kohutavalt.»

Ühes kaasaga valisid nad peorõivasteks Mulgi rahvariided ja see oli kutse saanu sõnul ka ainuvõimalik valik. «Olin ju kutsutud mulgi keele õpetajana, Mulgimaa ajalehe toimetajana ja mulgi kultuuri kandjana,» selgitas ta ja lisas, et kui nemad poleks nii läinud, poleks Mulgi riideid seal vist olnudki.

Tagasi üles