Viljandi vald tunnustab tublisid kodanikke ja kingib neile kena summa

Viljandi valla aukodaniku tiitliga tunnustatakse tänavu Heimtali põhikooli ajalooõpetajat Imbi-Sirje Tormi.

FOTO: Erakogu

Viljandi vald tunnustab vabariigi 101. aastapäevale pühendatud kontsertaktusel tegusaid kodanikke, kes on edendanud kohalikku elu ja suurendanud valla tuntust. Aukodanikuks saab endine ajalooõpetaja Imbi-Sirje Torm.

Valla kõrgeim autasu, aukodaniku tiitel koos 3000-eurose tunnustusega antakse Heimtali põhikooli kauaaegsele ajalooõpetajale, aktiivsele kogukonnaliikmele ja mitme raamatu autorile Imbi-Sirje Tormile.

Abivallavanem Ene Saare sõnul on hinnatud õpetaja ja kirglik ajaloouurija nakatanud paljusid lapsi uurimispisikuga ja juhendanud neid pärimuse kogumisel 30 aastat. Tema juhendamisel on õpilased kirjutanud rohkem kui sada kodu-uurimistööd, mis annavad edasi Viljandimaa inimeste eluolu ja külakultuuri tsaariajast tänapäevani. "Imbi-Sirje Torm on meie noorte inimeste kasvatamisse väga palju panustanud. Tema põhimõte on, et kodanikuks ei sünnita, vaid kasvatakse," rõhutas Saar.

Viljandi valla tegija tiitli koos 1500-eurose preemiaga pälvib skulptor Mati Karmin, kes on Mustlasse püstitatud maadleja Martin Kleini skulptuuri autor.

Valla teenetemärgi ja 1000 euroga tänatakse pühendunud spordijuhti ja terviseedendajat Anne Freimuthit ning Tarvastu käsitöökoja perenaist Riina Salmi.

Viljandi valla aasta pere tunnustuse koos 1500 euroga pälvib Jõekülas elav aktiivne perekond Tank, kus kasvab kolm poega.

Valla kultuuripreemia ja 1000 eurot saavad teenekad võistlus- ja seltskonnatantsu õpetajad Aza ja Paul Rusanov ning noorsootöö auhinna koos 1000-eurose tunnustusega innukas noorsootöötaja Liis Lääts.

Martin Kleini nimelise spordipreemia ja ühes sellega 1000 eurot pälvivad Emilia Palgi, Rauno Tamme ja Paul Kolla. 1200 eurot ja Jaan Depmani nimelise stipendiumi saab Tallinna ülikoolis õppiv Kädi-Liis Hunt ning Aino Tamme nimelise stipendiumi Viljandi kultuuriakadeemia üliõpilane Rutt Poolakese.

Kontsertaktus algab Heimtali ringhoones reedel, 22. veebruaril kell 18. Üritusel esineb Birgit Sarrapi trio ning sissepääs on kõigile vaba.

Tagasi üles