Sakala valis aasta sõpra ja vaenlast

Viljandi muuseumi direktor Jaak Pihlak (vasakul) ja Sakala peatoimetaja Hans Väre ajalehe juubelinäituse avamisel.

FOTO: Elmo Riig

Hulk aastaid on Sakala toimetus sõbrapäeva aegu otsinud inimest, kes on lugude ilmumiseks andnud suurema panuse, kui temalt on oodatud. Kiidusõnade kõrval tehakse ka põhjendatud kriitikat ning nii leiavad äramärkimist ka inimesed või institutsioonid, kes oma kidakeelsuse ja põhjendamatu tõrksusega avalikkuse informeerimist pigem takistavad.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Toimetuse neljapäevahommikusel koosolekul käidi välja hulganisti nimesid nii positiivse kui negatiivse poole pealt. Sakala sõbra kandidaadina oli kaalumisel Viljandi vallavanem Alar Karu, kes alati lahkelt infot jagab ning uudisteks sobilikke vihjeid saadab. Märkimist leidsid ka Jaani koguduse õpetaja Marko Tiitus, kes oskab ka delikaatseid teemasid lahti seletada, ning Ugala teatri korraldusjuht Heigo Teder, kes reageerib palvetele sekundiga. Positiivsed on Sakala ajakirjanike kokkupuuted ka jahimeeste liidu ja ilmateenistuse esindajatega. Sporditoimetuse kiidusõnad kuuluvad käsipallitreener Marko Koksile.

Sakala peatoimetaja asetäitja Marko Suurmägi nentis, et paraku ei ole võimalik paljude keeruliste teemade juures abiks olnud inimeste nimesid avalikustada, kuid samas ei saa Sakala parimaks sõbraks nimetada ka inimest, kes ajakirjanikule lihtsalt lahkesti tagasi helistab. Tähtis on see, et ta loole omalt poolt midagi juurde annab ning on valmis ka ebamugavate teemadega välja tulema. Peatoimetaja Hans Väre avaldas omakorda tunnustust president Kersti Kaljulaidile, kes kolmapäeval linnade ja valdade päeval ärgitas kõiki ametnikke toetama kohalikku ajakirjandust ja mitte rikkuma turgu ajakirjanduselaadsete toodetega, mis ei tee head mitte kellelegi.

Tagasi üles