Viljandi gümnaasium ja Suure-Jaani kool osalevad Tallinnas õpilasfirmade laadal

Susle on vormidega tükeldatud kook, mis on kaetud söödava vahvlipaberiga. Paberile on trükitud pilt.

FOTO: Kuvatõmmis

Laupäeval, 9. veebruaril Tallinnas aset leidval üle-eestilisel  ja rahvusvahelisel õpilasfirmade laadal astuvad oma toodete ja teenustega üles üheksa Viljandi gümnaasiumi õpilasfirmat ja üks Suure-Jaani kooli õpilasfirma. 

Kokku on laadal 278 noorte ettevõtet ning see saab korraga teoks nii Rocca al Mare kui ka Kristiine keskuses.

Viljandi gümnaasiumi õpilasfirmad viivad laadale söödavad pusled, huulevõided, looduslikud juuksemaskid, aroomiõlid, kreemid, puidust kitarrimedikad, kokkuehitatud autovärskendaja ja telefonihoidiku ning kella. Pakutakse ka haudade korrastamise teenust. 

Suure-Jaani kooli õpilased on valmistanud käe- ja dekoratiivpatju.

"Oleme suutnud sel aastal kahe suure kaubanduskeskuse peale ära paigutada rekordilised 278 õpilasfirmat ja tegelikult kõik huvilised ära ei mahtunudki," märkis õpilasfirmade programmi juhtiva JA Eesti (Junior Achievement) direktor Kersti Loor. "Õpilasfirmade seas võtavad laadast osa minifirmad ehk põhikooliastme õpilaste ettevõtted ning lisaks külalised välismaalt: paar õpilasfirmat on kohale tulnud lausa Gruusiast, üheksa Soomest ja üks Suurbritanniast."

Loore sõnul on õpilaste pakutavate toodete ja teenuste valik äärmiselt suur ja leidlik. "Nutikate lahenduste kõrval on õpilasfirmad alati peegeldanud ühiskonnas toimuvat ja nii on ka keskkonnasääst, jätkusuutlikkus ning taaskasutamine olnud viimasel ajal paljude õpilasfirmade keskseks ideeks."

Päeva lõpuks valib žürii välja ka laada parimad õpilasfirmad eri kategooriates: tunnustatakse kõige uuenduslikumat ideed, parima toote või teenuse välja mõelnud õpilasfirmat, tugevaimat müügistrateegiat ning sotsiaalseimat, keskkonnateadlikemat ja stiilseimat õpilasfirmat. Aasta parim Eesti õpilasfirma selgub mais suurel õpilasfirmade võistlusel.  

Kokku tegutseb sel aastal Eestis 97 põhi-, kesk- ja kutsekoolis ligi 400 õpilasfirmat. JA Eesti ettevõtlusõppe programmide järgi õpib eri kooliastmetes algklassidest gümnaasiumi ja kutskoolini enam kui 13 000 noort aastas. Lisaks JA Eestile ja õpetajatele on paljudel õpilasfirmadel mentorid, kes jagavad oma kogemusi näiteks müügi, turunduse või tootedisaini alal. 

Tagasi üles
Back