R, 9.12.2022

Festivali korraldajad valmistavad kodumajutajaid ette

Sakala
Festivali korraldajad valmistavad kodumajutajaid ette
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Festivaliväsimust saab välja puhata mitmel moel.
Festivaliväsimust saab välja puhata mitmel moel. Foto: Marko Saarm

Aasta-aastalt on Viljandi pärimusmuusika festivali publiku hulk kasvanud ning sestap kipub ööbimiskohti väljastpoolt tulijatele nappima. Festivali korraldajad kutsuvad seepärast viljandlasi ka tänavu jagama festivali ajal vaba tuba, voodit, korterit või telkimisplatsi hoovil, et kõik linna saabuvad külalised saaks kenasti ära majutatud.

Selleks, et kodumajutust võiks pakkuda kerge südamega ja läbimõeldult, korraldatakse laupäeval, 2. veebruaril kell 11 Viljandi pärimusmuusika aidas kodumajutuse infopäev. Juttu tuleb festivalist, külalistest ja nende ootustest, kodumajutuse pakkumisega kaasnevatest muredest ja rõõmudest. Oma kogemust võõrastele majutuse pakkumisest tulevad jagama viljandlased Gea Melin ja Anu Sööt.

Eesti pärimusmuusika keskuse turundus- ja kommunikatsioonijuht Annika Vihmann rääkis, et festivali korraldajate teada on kodudesse majutatud paaril viimasel aastal külalisi paari­saja ringis.

«Kindlasti on ka neid kodusid ja majutajaid, millest meile teada ei ole,» ütles Vihmann.

Miks aga peaks oma kodu võõrastega üldse jagama? Vihmanni sõnul on üks motivaator võimalus lisaraha teenida. «Samas ei maksa tagaplaanile jätta võimalust uusi tuttavaid ja sõpru leida, festivali korraldamisel abiks olla ja ennast kogukonda kaasatuna tunda.»

Festivali korraldajateni ei ole seni jõudnud ühtegi kaebust. Vihmann lisas, et festival ise pakub palju võimalusi pidutsemiseks, tantsimiseks ja sõpradega ajaveetmiseks ning majutuskohas käiakse siiski peamiselt järgmiseks festivalipäevaks välja puhkamas.

Festivali majutuspealiku Kai Oja sõnutsi on Viljandi majutuskohtadega selles mõttes hästi, et need on festivali ajaks juba enamikus välja müüdud ja broneeritud. Linna ümbruses asuvates külalistemajades ja hostelites on mõningaid kohti veel saada.

27. Viljandi pärimusmuusika festival kestab 25.–28. juulini.

Märksõnad
Tagasi üles