R, 9.12.2022

Pärimusmuusika keskus utsitas noori

Margus Haav
, reporter
Pärimusmuusika keskus utsitas noori
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Duo Ruut ehk Katariina Kivi ja Ann-Lisett Rebane võitsid mullu nii pärimusbändide kui ka noorte bändide võistluse.
Duo Ruut ehk Katariina Kivi ja Ann-Lisett Rebane võitsid mullu nii pärimusbändide kui ka noorte bändide võistluse. Foto: Lilli Tölp

Eesti pärimusmuusika keskus lõi arvud kokku ja selgus, et mullu sai sealsetest tegemistest osa 71 510 inimest. Suurim publiku hulk loendati Viljandi pärimusmuusika festivalil, millel käis nelja päeva jooksul enam kui 25 000 inimest.

«Meie mullused tegemised olid mõeldud peamiselt noortele,» rääkis keskuse juht Tarmo Noormaa. «Noorteaasta eesmärk oli noortele muusikutele tuult tiibadesse puhuda. See tipnes suvisel festivalil, kuid seda jagus loomulikult ka mujale. Erilise tähelepanuga tegime noorte pärimusbändide ja start-up-bändide konkursse. Utsitasime noori bände kavasid välja mõtlema ja leidsime neile esinemisvõimalusi.»

Noormaa sõnul oligi läinud aastal kõige tähtsam uue muusika toetamine ning keskus jätkab seda ka edaspidi.

«See õnnestus hästi ja jäime nende tulemustega väga rahule. Pärimusbändide võitja Duo Ruut näiteks võitis ka üle-eestilise «Noortebändi» konkursi,» ütles Noormaa.

2017. aastaga võrreldes osales möödunud aasta koolikontsertidel rohkem 3500 last. Keskuse korraldatud koolikontserdid jõudsid ­12 229 õpilaseni, kontserte anti kokku 150. Muusikuna lööb Noormaa isegi vahel koolikontsertidel kaasa: detsembris käis ta Läänemaa koolides koos Sofia Joonsi ja Cätlin Mägiga tutvustamas eestirootslaste muusikat.

«Korra aastas käin ise kindlasti ühel tuuril vormishoidmise mõttes kaasas,» märkis Noormaa. «Muide, paljud noored on jõudnud pärimusmuusikat õppima just koolikontsertide kaudu.»

Eesti pärimusmuusika keskuse korraldatud kontserte, tantsumajasid, loenguid ja teisi pärimusmuusika sündmusi väisas aasta jooksul 7753 inimest. August Pulsti õpistu kursustel ja festivali õpitubades käis 3284 õppurit.

Keskuse kommunikatsioonipealik Annika Vihmann märkis, et keskuse tegevustest osasaanute arv on püsinud 70 000 piirimail viimased kolm aastat. Publiku rekordaasta oli 2015, kui kokku loeti 79 000 inimest. Esimest korda korraldatud vabariigi pillimehe konkurssi peab Noormaa üheks suuremaks pingutuseks ja ühtlasi õnnestumiseks.

«Olime kaua sellest unistanud, lõpuks tegime ära ning tulemus oli tõesti äge ja sisuline,» lausus ta. «Pärimusmuusika kõige ehedam vorm ongi üksik pillimees laval ning see, mis toimus, pakkus superemotsioone ja täitis olulise lünga pärimusmuusika sündmuste paletis.»

Märksõnad
Tagasi üles