Lauljanna Hedvig Hansoni peret tappa üritanud mees läheb kaheksaks aastaks trellide taha
Aivar Visnap: "Bullshit. Mina pole seda maja põlema pannud."

Aivar Visnap peab määratud vanglakaristuse lõpuni kandma.

FOTO: Elmo Riig

Viljandi kohtumaja kohtunik määras lauljanna Hedvig Hansoni maja süüdata üritanud Tuhalaane mehele Aivar Visnapile mõrvakatse ja kehalise väärkohtlemise eest kaheksa aasta pikkuse vangistuse. See on minimaalne karistus, mida kohus sai mõrvakatse eest määrata.

Aivar Visnap tunnistati kohtus süüdi Hedvig Hansoni ja tema pere mõrvakatses, samuti kehalises väärkohtlemises.  Ühe kannatanu suhtes Visnapile esitatud mõrvakatse süüdistus tõendamist ei leidunud. Samuti ei leidnud kehalise väärkohtlemise süüdistuse puhul tõendamist, et see oli toime pandud sõltuvussuhtes.

Visnap ise süüdi ei tunnistanud. "Bullshit," teatas ta pärast otsuse väljakuulutamist. "Mina pole seda maja põlema pannud." Visnapi seletusel nägi tema ööl vastu 7. juulit naabri maja juures kuma ja läks hoopis maja kustutama, mitte süütama. Ta lisas, et kavatseb kohtuotsuse ringkonnakohtus kindlasti vaidlustada.

Viljandi kohtumajas kuulutati täna välja Tuhalaanes lauljanna Hedvig Hansoni perekonda tappa püüdnud Aivar Visnapile määratud karistus.

FOTO: Elmo Riig / Sakala

Esitatud süüdistuse järgi oli minimaalne vangistuse pikkus kaheksa aastat. Maksimaalselt saaks kohus selle teo eest määrata eluaegse vangistuse.

Kohus leidis, et uuritud tõendid kinnitavad Visnapi süüd. Karistust mõistes arvestas kohus, et mõrvakatses on Visnapi süü keskmisest suurem, sest hetkel, kui ta maja süütas, viibisid selles lisaks täiskasvanutele kaks last ning süüteo pani ta toime kavatsetult. Kohus kergendas karistust, sest tegu jäi katse staadiumisse. Mõrvakatse süüdistus ei leidnud tõendamist majas viibinud kannatanu tuttava mehe suhtes.

Kehalise väärkohtlemise episoodides põhjustas süüdistatav oma käitumisega kannatanule nii füüsilist valu kui ka tervisekahjustused, mistõttu kohus leidis, et Visnapi süü ei ole väike, vaid see on vähemalt keskmine.

Kannatanud süüdistatava vastu kahjunõuet ei esitanud. Menetluskuludena peab süüdistatav riigile tasuma 1867 eurot.

Prokuratuuri esitatud süüdistuse järgi valas Aivar Visnap mullu 7. juulil tahtliku tapmise eesmärgil öisel ajal bensiiniga üle kannatanule kuuluva elamu trepi ja osa seinu, olles teadlik, et majas viibib kannatanu koos kahe alaealise lapsega. Samuti viibis majas kannatanu tuttav mees. Seejärel süütas süüdistatav maja ja põhjustas reaalse ohu kannatanute elule, tervisele ja varale. Pärast maja süütamist summutas kannatanu tuttav leeke, kuid süüdistatav püüdis teda takistada. Tapmine jäi lõpule viimata, sest kannatanu tuttaval õnnestus tuld summutada ja kohale jõudsid päästjad.

Samuti süüdistati Visnapit korduvas vägivalla kasutamises oma elukaaslase suhtes.

Visnap on varem kriminaalkorras karistamata. Kriminaalasja arutati kannatanute huvides kinnisel istungil. Kohtuotsuse kuulutamine oli avalik.

Viljandi kohtumajas kuulutati täna välja Tuhalaanes lauljanna Hedvig Hansoni perekonda tappa püüdnud Aivar Visnapile määratud karistus.

FOTO: Elmo Riig / Sakala

Prokurör jäi kohtuotsusega rahule

Lõuna ringkonnaprokuratuuri vanemprokurör Toomas Liiva on rahul, et kohtu õiguslik hinnang juhtumile ühtis prokuratuuri omaga.

Liiva sõnul pani Aivar Visnap toime ühe raskeima isikuvastase kuriteo ehk mõrva katse. "Tõendid kinnitasid ka kohtu hinnangul, et mehe eesmärk oli maja süütamisega tappa selles olnud kannatanud, naine ja tema kaks alaealist last," selgitas ta.

Maja süütamise ajal oli Visnap alkoholijoobes ja süüdistaja hinnangul ei oleks süüdimõistetu nii rasket kuritegu kaine peaga toime pannud. "Nüüd on tal ligikaudu kaheksa aastat aega, et vanglas oma teo üle järele mõelda ja alkoholisõltuvusest vabaneda," ütles Liiva.

Tagasi üles