Puuluup sai parima etnoalbumi auhinna

Puuluup ehk Ramo Teder (vasakul) ja Marko Veisson.

FOTO: Lilli Tölp

Tugevasti Viljandiga seotud duo Puuluup võttis neljapäeva õhtul Saku suurhallis vastu aasta parima albumi tiitli kategoorias "Etno/folk/rahvalik". Finaalis pretendeerisid sellele tiitlile veel Zetod albumiga "Lätsi liina" ning Voorand/Koikson/Sooäär/Daniel albumiga "Tormisele".

Puuluup on Viljandist pärit Ramo Teder (sooloartistina Pastacas) ja Marko Veisson (antropoloog ja Viljandi kultuuriakadeemia õppejõud), kes ristavad Hiiu kandleid elektroonikaga. Puuluup kõigubki pärimuse ja uute muusikastiilide piiril, flirtides maailmamuusika, underground’i ning popiga.

Puuluubi "Süüta mu lumi" ilmus mullu kevadel plaadifirma Õunaviks all, mida veab samuti Viljandist pärit Villem Valme.

"Süüta mu lumi" oli ajalehe Postimees nädala album ning pälvis maksimumpunktid. Arvustuses leiti, et "Folk kui selline on ammu kurioosumist peavooluks saanud, Puuluup voolab ka, aga ei ole peavool ja ei ole folk ega tahagi olla. Hiiu kandle mängimise traditsioon oli vahepeal meil välja surnud ja kandlele endale muldki peale kraabitud. Nii nimetabki Puuluup ennast zombifolgiks, kui just peab kuidagi nimetama. Hiiu kannel on samas pärimuspill, Puuluup aga ei korda puristlikult pärimust. Ekstsentriline Puuluup loob moodsat pärimust."

Puuluubi kaua oodatud debüütalbumil on tosin pala, enamik nendest kontsertidelt tuttavad, aga siiski mitte päris identsed. Albumil on stuudiovariatsioonid, mida live’il on põhimõtteliselt tehniliselt võimatu saavutada.

Muusikaauhindade nominendid selgusid 146-liikmelise žürii töö tulemusena. Eesti fonogrammitootjate ühingu juhatuse liige Tambet Mumma ütles tulemusi kommenteerides, et konkurents Eesti muusikaturul muutub aasta-aastalt tugevamaks ja muusikavalik mitmekesisemaks.

Tagasi üles