Sisukord
Paberleht
Postimees

Soomaa haabjas tüürib UNESCO pärandinimekirja poole

2 min lugemist
Aivar Ruukel on ühepuulootsikutele elu sisse puhunud möödunud sajandi lõpust saadik. Pilt on tehtud 2002. aastal, mil esimesest haabjalaagrist oli möödas kuus aastat. FOTO: URMAS LUIK (Pärnu Postimees)

Enne veel, kui asjahuvilised kogunevad 12. veebruaril Torisse arutama, kuidas Soomaa haabjat UNESCO inimkonna vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja vedada, läheb ettevõtmise algataja Aivar Ruukel koos lähemate mõttekaaslastega Võrumaale sauna. Nimelt on Võrumaa suitsusaunakombestik üks neljast asjast, mis seni Eestist sellesse nimekirja on kantud.

Tellijale Tellijale

«Ega ma enne oskagi öelda, kui suur tõenäosus haabjal nimekirja pääseda on,» tõdes Ruukel, kes loodab Mooska saunanaiselt Eda Veer­ojalt ja teistelt Võrumaa suitsusaunakultuuri edendajatelt saada näpunäiteid, kuidas haabjale õiget hoogu anda. Ettevõtmise õnnestumisele lisab Ruukli hinnangul kindlust siiski see, et kultuuriministeerium, kes lõpuks saab kandidaadi ametlikuks esitajaks, on oma põhimõttelist heakskiitu lubanud. «Samas pole põhjust arvata, et kõik kergelt peaks minema.»

13.08.2020 14.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto