E, 4.12.2023

Mesimummust ja Midrimaast saab Kesklinna lasteaed

Alice Lokk
, reporter
Facebook
Comments
Midrimaa ja Mesimummu lasteaed sai ühisnimeks Kesklinna lasteaed.
Midrimaa ja Mesimummu lasteaed sai ühisnimeks Kesklinna lasteaed. Foto: Elmo Riig

Viljandi Mesimummu ja Midrimaa lasteaia liitmisel tekkiva ühendlasteaia nimeks saab Viljandi Kesklinna lasteaed.

Otsuse langetas ühehäälselt kolmapäeva pärastlõunal kogunenud komisjon, kelle tööst võtsid osa mõlema lasteaia direktorid ja õppejuhid, hoolekogude ja linnavalitsuse esindajad.

Lasteaia Mesimumm hoolekogu esimees Marko Mägi ütles, et Kesklinna nime kasuks rääkis eelkõige neutraalne toon, mille kõrval õppehoonetele jäävad lasteaedade senised nimed paremini silma paistavad.

Midrimaa hoolekogu esimees Maili Riisenberg nõustus, et lastepärased õppehoonete nimed jäävad sellise nime puhul kestma. «Lisaks on Kesklinna nimi täpne, sest mõlemad lasteaiad teenindavad peamiselt kesklinna piirkonda,» ütles Riisenberg.

Viljandi abilinnapea Janika Gedvil avaldas head meelt selle üle, et Mesimummu ja Midrimaa lasteaia liitmine on ladusalt läinud. «Tunnustan selle eest mõlema lasteaia juhtkonda ja kollektiivi, hoolekogu ning linna haridus- ja kultuuriameti töötajaid. Ka ühinevale lasteaiale nime valimine kulges kiirelt ja otsus oli konsensuslik,» ütles abilinnapea.

Viljandi Kesklinna lasteaed alustab tööd sel sügisel Mesimummu ja Midrimaa senistes hoonetes. Ühendlasteaeda juhib üks direktor, mõlemas hoones on oma õppejuht. Muid muudatusi lasteaedade liitmine endaga kaasa ei too.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles