Päike hakkab mitme Viljandi vallas tegutseva ettevõtte heaks tööle

Linnulennult on pildile püütud Pinskale rajatud päikeseelektrijaam, mis hakkab energiaga toitma vähemalt kolme ümberkaudset ettevõtet. Tootmismaale rajatud päikeseparke leiab veel mitmest piirkonnast, näiteks Mäeltküla tööstuspargist või Vana-Võidu lähedal tegutseva Arnika juurest.

FOTO: Kristjan Lust

Mullu augustis ründas jänesekostüümi riietunud mees Viljandi vallamaja, sest ei olnud saanud luba päikesepaneelide paigaldamiseks väärtuslikuks liigitatud põllumaale. Nagu seisab Viljandi valla pressitates, kerkis sellest juhtumist hoolimata mullu Viljandi valda mitu päikeseparki ja loa saamisega polnud muret, kui paneelid taheti paigaldada õigesse kohta ehk maale, mis ei olnud suure põllumajandusliku väärtusega.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Ettevõtja Mark Orava eestvedamisel kerkis Viljandi valda mullu neli päikeseelektrijaama. Orav ütles, et ta ei pidanud vallalt loa saamiseks isegi oravakostüümi selga panema. Selleks, et mõtet ellu viia, oli ettevõtja sõnul vaja kolme komponenti: õige sihtotstarbega maad, seda, et seal saab mõistlikel tingimustel elektrileviga liituda, ning rahastust. Ühe projekti maksumuseks kujunes Mark Orava sõnul ligi miljon eurot ning nemad kasutasid lisaks omafinantseeringule panka.

Tagasi üles