Viljandi mees lükkab hea meelega tänavatelt lund

ATV-ga sõita armastav Mati Reinup lükkab aeg-ajalt Uueveski elurajooni pikkadel tänavatel kõnniteid lumest puhtaks.

FOTO: Elmo Riig

Mitukümmend Uueveski majaomanikku pääses neljapäeva hommikul lumekühveldamise kohustusest, sest Endla tänaval külalistemaja pidav Mati Reinup otsustas oma ATV-ga neljal tänaval ise kõnniteed puhtaks lükata.

"Mul on vanast ajast komme lõbu pärast põristada, seega kui vähegi lund on, siis sõidan rõõmuga ATV-ga teed puhtaks," lausus Reinup. Aastakümneid tagasi kuulus Mati Reinup Eesti paremate motosportlaste sekka.

Neljapäeva hommikul kella 8 ajal puhastas ta umbes 40 minuti jooksul Endla ja Ilmarise tänava ning Maramaa ja Lembitu puiestee kõnniteed.

Reinupi sõnul suhtuvad naabruskonnas elavad inimesed tema tegevusse tänulikult. "Inimesed ikka lehvitavad ning mõni ootab lausa koduveiniga aiaväravas, sest traktoristi suu peab ju mõru olema," rääkis ta naljatamisi.

Reinup on lumelükkamisega naabrite elu kergendanud juba viis aastat ning kavatseb seda teha seni, kuni aega on ja masin töötab.

Umbes 40 minutiga sõitis Reinup läbi oma kodutänava ja naaberuulitsad.

FOTO: Marko Saarm

Ehitusseadustiku paragrahvi 97 lõike 6 järgi on linnas, alevis ja alevikus elava teega külgneva maatüki omanik kohustatud korraldama sõidutee ja oma kinnisasja vahel asuva kõnnitee koristamise, sealhulgas lume ja libeduse tõrje tasemel, mis võimaldab kõnniteel ohutult liigelda.

Sakala andmetel on linnas veelgi ATV-ga ringi sõitvaid inimesi, kes aeg-ajalt kõnniteid lumest puhtaks lükkavad.

Tagasi üles
Back