N, 8.12.2022

Folgipidu sai 65 000 eurot reklaamiraha

Sakala
Folgipidu sai 65 000 eurot reklaamiraha
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Viljandi folgipeole välisturistide meelitamiseks andis Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus 65 000 eurot.
Viljandi folgipeole välisturistide meelitamiseks andis Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus 65 000 eurot. Foto: Marko Saarm

Kui mullu sai Viljandi pärimusmuusika festival enda välismaal reklaamimiseks 42 000 eurot toetust, siis tänavu on abiraha enam kui kolmandiku võrra suurem.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) otsustas teisipäeval anda suvisele folgipeole 64 990 eurot 90 senti, et see saaks end reklaamida välismaal ning meelitada Eestisse rohkem turiste.

Folgipidu on üks kahest kultuurifestivalist, mis EAS-ilt tuge saab. Teine toetust saav festival on esimest korda peetav «Land Sound 2019», kelle toetusraha on kümme senti suurem ehk 65 000 eurot.

Viljandi pärimusmuusika festivali esitatud kava kohaselt on plaanis piiri taga reklaami teha ligi 93 000 euro eest.

Mullu esimest korda toetusraha saanud Viljandi festivali programmipealik Tarmo Noormaa rääkis aasta tagasi, et reklaami kavatsetakse teha eeskätt Soomes, Lätis ja Rootsis.

EAS-i turismiarenduskeskuse direktor Margus Sameli ütles, et kultuuriürituste korraldamisel on saavutatud kindel positsioon, kuid murelikuks teeb infrastruktuuri valmisolek. «Klaaslagi on ees ja suurema kasvu tekitamiseks on vajalik tegelda ka infrastruktuuri arendamisega,» lausus ta ja viitas hotellikohtade puudujäägile.

Märksõnad
Tagasi üles