Hobused teevad Tääksis metsatööd

Kaie Mölter
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Hobune Tayra metsatööl
Hobune Tayra metsatööl Foto: Maaülikooli fotokogu

Tääksi külas on kolmapäeval ja neljapäeval maaülikooli avatud hobumetsatööde päevad. Huvilised saavad ülevaate hobuste kasutamisest metsatöödel.

"Rahvusparkides ja asulalähedastes metsades on omanikul ja hooldajal tihti mure puidu kättesaamisega. Samas on keskkonnakaitseliselt oluline majandada poollooduslikke kooslusi pehmete võtetega ning anda tööd maastikke hooldavatele hobustele – eriti meie ohustatud kodumaistele tõugudele," rääkis maaülikooli keskkonnakaitse ja maastikukorralduse professor Kalev Sepp.

Lisaks on väikeettevõtjatel ja väikemetsaomanikel tihti probleeme väikeste koguste, erisortimendi või langetustraktorist murimata puidu kättesaamisega. "Siis tuleb oma oskuste ja vahenditega metsa minna," lisas hobumetsanduse ekspert, Viljandi kultuuriakadeemia dotsent Priit-Kalev Parts.

Maaülikooli hobumetsanduse kursus on jätkuks kultuuriakadeemia poolt aastaid korraldatud mürata metsatöö päevadele, millel lisaks hobujõu kasutamisele tehti metsa kirve ja käsisaega. "Sel aastal demonstreerime jõulisemalt moodsat hobutehnikat ja hübriidlahendusi, kus hobujõule lisavad tõhusust motoriseeritud hobuforvarderid. Seda osa veab paadunud raskeveohobusemees, leiutaja ja hobuettevõtja Vello Tamm. Oodata on ka teisi hobusemehi ja üllatavaid hobulahendusi," lisas Parts.

Hobumetsatööde päevi korraldab maaülikooli keskkonnakaitse ja maastikukorralduse õppetool hobumetsanduse algkursuse osana. Kahepäevasele üritusele on lisaks üliõpilastele oodatud ka teised, kelle igapäevatöö või huvi on seotud metsanduse ja hobumajandusega.

Märksõnad

Tagasi üles