Homo sapiens kui iganenud algoritm

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Laia silmaringiga Yuval Noah Harari loob seoseid elu eripalgeliste tahkude vahel, käsitledes muu hulgas võimu, religiooni, teadust, ökoloogiat, rahandust ja lihtsat inimlikku õnne.
Laia silmaringiga Yuval Noah Harari loob seoseid elu eripalgeliste tahkude vahel, käsitledes muu hulgas võimu, religiooni, teadust, ökoloogiat, rahandust ja lihtsat inimlikku õnne. Foto: Ynharari.com

Mingis mõttes oleme kõik koopainimesed, kes taovad juhuslikult pihku sattunud mikros­koobiga konditükki juppideks, et seal peidus olevat maitsvat üdi kätte saada. Igapäevases infoühiskonnas ennast nagu kala vees tundes otsime Google’ist soodsat päevapraepakkumist ja Facebookist lõbusat videot sellest, kuidas suur koerapeletis karvase ja maailma kurjust alahindava meriseaga palli mängib, ning elu tundub mõnda aega taas täiesti elamisväärne.

Netihiidude omanikfirmade huvi on seevastu märksa laiema haardega. Google’i allettevõte Calico näiteks on võtnud endale eesmärgiks ei rohkem ega vähem kui leida lahendus surmale. Investeerimisfond Google Ventures panustab aga ettevõtte kahe miljardi USA dollari suurusest portfellist enam kui kolmandiku põnevatesse reaalteadusega tegelevatesse iduettevõtetesse, mis on seadnud sihiks eluea pikendamise.

Tagasi üles