Viljandi haigla saab maailma suurima pusle

Maailma suurim pusle koosneb 40 320 tükist ja võtab enda alla 13 ruutmeetrit.

FOTO: Kuvatõmmis

Viljandi haigla sai jõulude eel 40 320 tükist koosneva pusle, mis avatakse haigla ambulatoorse ravi osakonnas reedel kell 11. See on maailma suurim pusle, mis kingiti haiglale rahvahääletuse tulemusena.

40 320 tükist koosneva pusle panid enam kui tuhat mõttemänguhuvilist kokku oktoobri keskel Tallinnas Solarise keskuses. Kõik osalejad said teha oma ettepaneku selle kohta, kus Disney-teemaline pusle võiks edaspidi asuda. Internetihääletuse teel otsustati Guinnessi rekordite raamatusse pürgiv pusle kinkida Viljandi haigla lasteosakonnale.

Pusle on 1,9 meetrit kõrge ning 6,8 meetrit lai.

"Olime rõõmsalt üllatunud, kui teade rekordmõõtmetes kingitusest meieni jõudis," sõnas Viljandi haigla juhatuse esimees Priit Tampere ning lisas, et suure pusle paigutamiseks sobiliku pinna leidmine oli omamoodi huvitav ülesanne. "Haigla seinad on kas maksimaalselt kuue meetri pikkused või uksi täis. Pärast mitme variandi kaalumist leidsime sobiliku koha – ambulatoorse vastuvõtu osakonna, kus käivad nii lapseootel emad kui ka lastearsti ja logopeedi abi vajavad lapsed. See on avar ja valgusküllane puhkeala, mida lõbusad multifilmitegelased sobivad imehästi kaunistama," kirjeldas ta lõpptulemust.

Maailma suurima pusle teema on “Disney mälestused” ning see kujutab endast kollaaži tuntumatest Disney joonisfilmidest nagu "Miki Hiir", "Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi", "Lõvikuningas", "Bambi", "Tuhkatriinu", "Peeter Paan", "Mowgli" ja paljud teised.

Maailma suurima pusle pindala on umbes 13 ruutmeerit, see kaalub 20 kilogrammi ning kui seda peaks kokku panema üks inimene, kuluks selleks umbes 600 tundi.

Tagasi üles