Linnaraamatukogu aknaid ilmestavad Paul Kondas ja maasikad

Raamatukogu peaaknal on Paul Kondas koos Viljandile iseloomulike detailidega.

FOTO: Elmo Riig

Juba mõnda aega võib Viljandi linnaraamatukogu akendel näha huvitavaid kaunistusi, mille on valmistanud kunstikooli lapsed.

Viljandi laste kunstikooli õpetaja Reniita Romann, kes oli projekti juhendaja, ütles, et idee pärines üheksanda klassi õpilaselt Kaarel-Vahur Vingisaarelt. Töö tegi valmis kogu kunstikooli P5-grupp koos õpetajate Lemmi Pauli ja Resa Tiitsmaaga.

Raamatukogu peaaknal saab näha paati, kus on Paul Kondas koos Viljandile omaste detailidega: maasikad, viljapead ja viisijupike "Viljandi paadimehe" laulust. Paadist on detailid sujuvalt kandunud teistele akendele, millel on Viljandi siluett.

Romann selgitas, et õpilastele anti lähteülesanne kooliaasta alguses. Töö teema oli "Pärimus noorte silmade läbi" ja toonideks seepiavärvid. "Rohkem infot polnud, fantaasiale piire ei seatud. Noortel hakkasid mõtted liikuma Viljandi legendide suunas," rääkis Romann. Samade juhiste põhjal maalisid kunstikooli õpilased ka maalid raamatukogu koridorinäituseks.

Et installatsioon ja maalinäitus omavahel harmoneeruksid, valisid õpilased beežika ja kreemja tooni ning materjalideks kartongi ja siidipaberi.

Romann kirjeldas, kuidas kõikide detailide valmistamiseks lõigati kartongist kahekordne raam. Raami augud kaeti siidipaberiga. Detailid kinnitati peamiselt akendele. Suurel peaaknal olev paat ripub kinnituste abil. 

Tagasi üles