Vallavanema meelest on Mulgi Kultuuri Instituudi juhi kohale kaks head kandidaati

Mulgi Kultuuri Instituudi uue juhi üks suur ülesanne saab olema lagunenud Sooglemäe talu arendamine Mulgi elamuskeskuseks.

FOTO: Elmo Riig

Lõppeva nädala keskel juhist ilma jäänud Mulgi Kultuuri Instituudi juhataja konkursile tuli Mulgi vallavanema Peeter Rahneli kinnitusel mitu sooviavaldust ning kaks nende esitanutest on otsustajate hinnangul väga head.

Praegu pole veel selge, kas kolme valla juhtidest koosnev Mulgi Kultuuri Instituudi nõukogu koguneb esimest korda uue juhi valimiseks veel sel aastal või järgmise hakul. Valik langetatakse aga kindlasti järgmisel aastal.

Kui suvel korraldatud konkurssi pidi instituut juhataja leidmiseks paari kuu võrra pikendama, sest pole sobivaid kandidaate, siis seekord Rahneli väitel sellist probleemi ei ole. «Meil on kaks väga tuumakat kandideerijat,» kinnitas ta. Seda, kui palju sooviavaldusi üldse kokku tuli, ta ei avaldanud.

Kolmapäeval lahkus ametist Kairi Nigol, kes asus sellesse ametisse alles 4. septembril. Instituudi juhtimise kõrval töötas Nigol Abja gümnaasiumis inglise keele õpetajana ning ta ütles, et mõlemat tööd maksimaalse pingutusega teha ei jõua. Ta avaldas arvamust, et annab Mulgi kultuuri instituudi üle heas seisus ja uus juhataja saab alustada puhtalt lehelt.

Mulgi kultuuri instituuti on sel aastal kimbutanud rahalised raskused. Üks kuluallikas oli Mulgi pidu. Peeter Rahnel selgitas, et peo korraldamiseks kirjutas eelmine tegevjuht Kaja Allilender projektitaotlusi ning lepingute sõlmimisel arvestati küsitud summasid.

«Paraku kõiki taotlusi ei rahuldatud ja mõnest kohast saime vähem raha, kui olime küsinud. Lepingutes kokkulepitud raha tuli aga välja maksta,» rääkis Rahnel.

Seejärel tegi instituut rahataotluse kultuuriministeeriumile, kuid sealt tuli vastus, et rahamure peavad lahendama instituudi omanikud ehk Mulgimaa vallad ise, ning selle aasta augustis otsustasid kõik Mulgimaa vallavolikogud anda instituudile 6000 eurot tegevustoetust.

«Tegime kaks taotlust ka maaeluministeeriumile ning sealt saime kokku 25 000 eurot, millega oli võimalik pooleli olevate projektide otsad kokku tõmmata,» ütles Rahnel.

Suure lisakulu põhjustas ka Sooglemäele kavandatava Mulgi elamuskeskuse projekti ümber tegemine. Seda oli aga vaja teha, et suureks tööks vajalikku abiraha saada.

Kairi Nigol töötas Mulgi Kultuuri Instituudi juhina kolm kuud. Enne teda oli paar aastat samas ametis Kaja Allilender, kes lahkus töölt kevadel.

Tagasi üles
Back