Karmid veekeskuse ostmise reeglid ei lase kohalikke ettevõtjaid konkursile (1)

Marko Suurmägi
, peatoimetaja asetäitja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Ehkki seadus lubab linnal ja vallal osta vaid ujulat, ei kavatse ostjad vastu võtta ühtegi sellist pakkumist, mille juures ei ole veekeskust.
Ehkki seadus lubab linnal ja vallal osta vaid ujulat, ei kavatse ostjad vastu võtta ühtegi sellist pakkumist, mille juures ei ole veekeskust. Foto: Mailiis Ollino

Üsna karmid riigihanke konkursi reeglid välistavad võimaluse, et Viljandi linnale võiks uut ujulat pakkuda mõni kohalik ettevõte, sest ühelgi siinsel ettevõttel ei ole kolme aasta pikkust spaa või veekeskuse pidamise kogemust.

Lõppeval nädalal väljakuulutatud riigihanke konkurss Viljandi linnale ja vallale uue ühise ujula ostmiseks peidab endas ka reegleid, mis ei lase pakkumist teha ettevõttel, kel pole vähemalt kolme aasta pikkust ujula, veekeskuse või spaa pidamise kogemust. Osalevatele ettevõtetele on seatud ka nõue, et firma 2017. aasta käive pidi olema vähemalt kolm miljonit eurot, kusjuures vähemalt miljoni sellest pidi firma teenima ujula või veekeskuse pidamise eest.

Tagasi üles