Tääksis õpetatakse hobujõul metsatööd (1)

Sigrid Koorep
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Uuel aastal hakkavad Tääksis hobused metsatööd tegema.
Uuel aastal hakkavad Tääksis hobused metsatööd tegema. Foto: Erakogu

Tääksi külas tulevad 9. ja 10. jaanuaril avatud hobumetsatööde päevad, millel saab näha, kuidas kaeramootori jõul puid vedada ja teisi metsatöid teha.

Maaülikooli keskkonnakaitse ja maastikukorralduse professori Kalev Sepa sõnul on rahvusparkides ja asulalähedastes metsades omanikul ja hooldajal tihti mure puidu kättesaamisega. "Samas on keskkonnakaitseliselt oluline majandada poollooduslikke kooslusi pehmete võtetega ning anda tööd maastikke hooldavatele hobustele – eriti meie ohustatud kodumaistele tõugudele," rääkis ta.

Lisaks on väikeettevõtjatel ja väikemetsaomanikel tihti muret väikeste koguste, erisortimendi või langetustraktorist murimata puidu kättesaamisega. "Siis tuleb oma oskuste ja vahenditega metsa minna," lisas hobumetsanduse ekspert, Viljandi kultuuriakadeemia dotsent Priit-Kalev Parts. Tema sõnu on neil kahel jaanuaripäeval kavas metsas hobustega igasugu töid teha, näiteks palke vedada. "Seal on kohal minu väiksemad hobused moodsate, aga mehhaniseerimata kelkude ja vankritega."

Tagasi üles