P, 3.12.2023

Jõulupuule riputati varjupaiga loomade pildid

Sakala
Facebook
Comments
Üliõpilaste algatatud ettevõtmise eesmärk on leida varjupaiga loomadele kodu.
Üliõpilaste algatatud ettevõtmise eesmärk on leida varjupaiga loomadele kodu. Foto: Elmo Riig

Eesti veterinaarmeditsiini üliõpilaste seltsi eestvedamisel püstitati Viljandis pärimusmuusika keskuse ette kodutute loomade piltidega kaunistatud kuusepuu, et neile jõuluks kodu leida.

Selline ettevõtmine saab teoks juba kolmandat aastat ning peale Viljandi võib sel moel ehitud kuuski leida Tartu, Tallinna, Rakvere, Pärnu, Võru, Valga ja Kuressaare keskusest.

Projekti eesmärk on kummutada võimalikke varjupaikadega seotud väärarusaamu. "On väga tähtis, et inimesed näeksid, kui palju häid ja armsaid loomi varjupaikades uut kodu ootab," rääkis projekti eestvedaja, veterinaarmeditsiini üliõpilane Egeli Kirk. "Loodan, et meie projekt julgustab inimesi koduta loomade varjupaiku külastama, sest endale õige looma leiab ikkagi kohapeal ja loomadega lähemalt tutvudes."

Kirk selgitas, et projekt on saanud alguse soovist aidata neid, kes on pannud oma hinge ja südame loomade abistamisesse. "Varjupaigas töötavate inimeste eesmärgiks ei ole mitte hoida meie tänavad puhtana kodututest loomadest, vaid anda igale loomale uus võimalus," sõnas ta.

Puudel ripuvad pildid loomadest, kes on õnnetu juhuse tõttu varjupaika sattunud. Kaheksas linnas leiab ligi 180 kassi või koera pildi. Iga pildi taga on kirjas looma andmed, iseloomustus ja meeldetuletus, et tegemist on elusolendiga ja teda kinkides kingitakse ka vastutus looma eest. Jõulupuud jäävad linnadesse jõulupühade lõpuni.

Projekti korraldavad Eesti veterinaarmeditsiini üliõpilaste selts, Varjupaikade mittetulundusühing, Tartu koduta loomade varjupaik ja Saaremaa lemmikloomade turvakodu. Viljandi jõulupuu ettvõtmise eestvedajateks olid Allotar Kadak, Krislin Alert, Eliise Kohv, Mark Drõgin ja Liisi Pastimäe.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles