Kiskjatest, parasiitidest ja näljast alkoholi ja liiklusõnnetusteni

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Üldelt leitud vigastatud kõriga herilaseviu sai esmaabi Männimäe loomakliinikus ning sõidutati siis põhjalikumale ravile Tartusse.
Üldelt leitud vigastatud kõriga herilaseviu sai esmaabi Männimäe loomakliinikus ning sõidutati siis põhjalikumale ravile Tartusse. Foto: Siiri Mängli

Vanad eestlased tavatsesid öelda, et haigused ja hädad ei käi mööda kive ja kände, vaid ikka mööda inimesi. Oma loogika selles on ning kui pisut ringi vaadata, kandub see üle ka näiteks linnuriiki. Vaid mõne nädala eest leiti Viljandi maakonnast raskelt vigastatud herilaseviu ja saadeti Tartusse metsloomaarstide tohterdada.

Lindude hädadest ning suutlikkusest nendega rinda pista rääkisime Tartu ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituudi linnuökoloogi Marko Mägiga.

Marko Mägi, kui ma ei eksi, siis Viljandimaalt leitud vigastatud herilaseviul oli suisa auk kõris, ometi püsis ta hinges. Kas teil on oma tööpraktikast näiteid, et tiivuline on suudetud päästa esmapilgul surma toovatena mõjuvate vigastuste kiuste?

Märksõnad

Tagasi üles