Vanaemade jutud koguti raamatusse

Pamela Maran esitleb reedel Uku keskuses raamatut "Eesti vanaemade lood ja salatarkused".

FOTO: Pamela Maran

Pamela Maran esitleb Viljandis Uku keskuses raamatut "Eesti vanaemade lood ja salatarkused" ning räägib kohtumistest saja Eesti vanaemaga 12 kuu jooksul.

Raamatu autor käis aastaga läbi 15 maakonda ja külas sajal vanaemal, kellest mõni elab ka Viljandimaal. Maran pani kirja vanaemade elulood, vanad retseptid, vanarahvatarkused, nipid ja nõuanded.

Raamatu kirjelduses on öeldud, et neil lehekülgedel saab kõige ausama ülevaate Eesti lähiajaloost ning inimhinge sügavusest ja sitkusest. Need lood kinnitavad tõika, et maailmas pole kangemat jõudu kui naise hing ja suurimat väge kui armastus tema südames. Teiste hulgas räägivad oma loo vanaema, kes on saanud välgutabamuse; vanaema, kes põgenes Leningradi blokaadist, ning vanaemad, kes veetsid nooruse Siberis ja võitlesid ellujäämise nimel. See raamat jääb üheks Eesti kultuuriloo verstapostiks, mida ka järeltulevad põlved saavad imetluse ja austusega lugeda.

Pamela Maran tutvustab raamatut viljandlastele reedel kell 17 Uku keskuse Apollo poes. Seal saab raamatut osta soodushinnaga ning küsida sellesse autori pühendust.

Tagasi üles