Tuleviku puurilukk jätkab uue laenulepinguga Viljandis

Andreas Kallaste

FOTO: Marit Stepanova

Viljandi jalgpalliklubi Tulevik ja JK Vändra Vaprus jõudsid kokkuleppele laenulepingus, mille alusel jätkab lõppenud hooaja teises pooles viljandlaste leeris mänginud 18-aastane väravavaht Andreas Kallaste selles meeskonnas ka 2019. aastal.

Kallaste on lepinguga rahul ning kinnitas Tuleviku pressiteate vahendusel, et jätkab Viljandis karjääri suurima rõõmuga.

"Sulandusin hästi meeskonda ning sain palju mänguaega. Samuti olen väga rahul klubis pakutavate tingimuste ja toetava suhtumisega,″ rääkis Kallaste. ″Möödunud hooaja teises pooles näitasime meeskonnaga, et suudame mängida head jalgpalli, ning naljaga pooleks võib öelda, et hooaeg lõppes liiga ruttu, sest saime just üles suure hoo."

Enesekriitiliselt lisas Kallaste siiski, et lõppenud hooajal tuli väravasuul seistes ette ka ebaõnnestumisi.

"Uuel hooajal tuleb selliseid äralangemisi vältida, see on kindel. Ootan juba kannatamatult hooajaks ettevalmistuste algust, et saaksime treeningutele naasta. Tänan koduklubi ning Tuleviku treenereid usalduse eest," kõneles ta.

Viljandi Tuleviku peatreener Sander Post tõstis esile Andreas Kallaste kõrget töömoraali.

"Andreas on tõsine maapoiss ja ta saab väga hästi aru, et edu nõuab ohvreid ja rasket tööd. Ohvreid me temalt ootame ja tööd ta ei pelga, seetõttu on mul hea meel, et Andreas meiega jätkab," rääkis Post. "Ta on noor väravavaht ning vajab aega ja head keskkonda, et oma nõrkade külgede kallal tööd teha. Poole hooajaga Viljandis näitas ta, et oskab antud võimalusi ära kasutada. Olen väga rahul, et Vändra Vaprusega kokkuleppele jõudsime, ning tänan Vändra klubijuhte koostöö eest."

Juba 2017. aasta lõpus Viljandi Tulevikus katsetel käinud Andreas Kallaste liitus Tulevikuga esimest korda pooleaastase laenulepingu alusel tänavu suvel ning sai poole hooajaga Viljandi võistkonna eest kirja 13 mängu Premium-liigas, mille jooksul tegi kaks nullimängu ning andis ühe väravasöödu. Samuti pälvis ta Tuleviku eest pallides järjepidevalt U-19 noortekoondise kutseid ning esindas lõppeval aastal Eestit viies kohtumises.

Tagasi üles