/nginx/o/2018/12/05/11631057t1h67e6.jpg)
Töötukassa värske tõõjõuvajaduse baromeeter näitab, et Viljandimaal on endiselt suur puudus kokkadest, ent aina teravamaks on muutunud ka hooldajate ja õmblejate puudus. Selle põhjusi tasub ameti teatel otsida madalast palgast ning sellest, et töö käib vahetustega ja nõuab palju füüsilist pingutust.
Kokkade puhul tuuakse ühtlasi välja, et paljud selle eriala lõpetanud inimesed ei lähe erialasele tööle.
Lisaks eespool nimetatud ametitele on sobivaid töötajaid Viljandimaal keeruline leida ka metalli ja puidu töötlemisega seotud ametikohtadele, kus läheb vaja spetsiifilisi oskusi ja töö on samuti vahetustega.
Töötukassa koostab tööjõuvajaduse baromeetrit, mis prognoosib lühiajalist tööjõuvajadust ametite kaupa, kaks korda aastas. Võrreldes eelmise hindamisega on tööjõu puudujääk ameti kinnitusel Viljandimaal suurenenud. Tööotsijaid on veel üle ainult raamatupidajate hulgas.
Tööjõuvajaduse baromeetriga saab tutvuda siin.