Viljandlanna sai Leedu varaste filmimise eest aumärgi

Viljandlanna Tiina Leitmaa sai aumärgi Leedust tulnud varaste auto filmimise eest.

FOTO: Mihkel Maripuu

Viljandlanna Tiina Leitmaa oli üks 27 inimesest, kes sai esmaspäeval justiitsminister Urmas Reinsalult kodanikujulguse aumärgi. Leitmaa sai märgi selle eest, et oli filminud Leedust pärit vargaid, kes käisid vargil viies elumajas.

Septembri keskel tungiti Viljandis ja Viiratsis viide elumajja, kust varastati enam kui 5000 euro väärtuses sularaha ja väärisesemeid. Sündmuskohtadelt ei leitud piisavalt tõendeid. 17. septembril võttis politseiga ühendust Tiina Leitmaa, kes oli märganud ühel hommikul oma kodu lähedal Viljandi lähistel Leedu sõiduautot, mille juures oli kaks meest.

"Tiina oli julge, filmis kahtlast sõidukit ning andis salvestise politseile, kes arvab nüüd, et sõidukit kasutasid needsamad vargad, kes murdsid Viljandimaal elamutesse," kirjeldab justiitsministeerium Leitmaa tegevus. Samuti leiti kahtlase auto parkimiskohast esemeid, mida saab kriminaalmenetluses seostada auto ja selles viibinud isikutega. "Tänu Tiina tähelepanelikkusele ja nutikusele oli võimalik talletada tõendeid ning saavutada kriminaalasjas oluline läbimurre. Tiina Leitmaa on julge kodanik, kes hoolib kogukonna turvalisusest," avaldas minister tunnustust.

Aumärgi pälvis ka Kaitseliidu Sakala maleva pealik Andrus Tiitus, kes lahutas kakluse Pärnus. Tiitus nägi oma koduaknast, kuidas septembris tungisid kaks noormeest Pärnus kallale kahele teisele noormehele. Üht kannatanut löödi korduvalt rusikaga näkku ja kägistati, teist peksti pesapallikurikaga. Andrus Tiitus läks sündmuspaigale, lahutas kakluse ning kutsus kiirabi ja politsei.

Kodanikujulguse aumärgi kätteandmise tseremoonia.

FOTO: Justiitsministeerium

Kodanikujulguse aumärgi pälvis tänavu 27 inimest, kellest noorim on kaheksa-aastane. Ühele Narva mehele anti aumärk postuumselt, sest tema hukkus kodanikujulgust üles näidates.

Tagasi üles