Kultuuri ja hariduse kongressil väitlevad ministrid

Kultuuriminister Indrek Saar

FOTO: Marko Saarm

23.–25. novembrini korraldavad Eesti Kultuuri Koda, Eesti Haridusfoorum ja Eesti Teaduste Akadeemia nii Tallinnas kui Viljandis eesti kultuuri ja hariduse kongressi. Korraldajate kinnitusel otsitakse sellel haridus-, teadus- ja kultuuriväljade kokkupuutepunkte ning võimalusi, kuidas ühendada kultuurilised jõud hea arengu nimel.

Reedel, kongressi avapäeval kogunevad Eesti akadeemikud ja professorid teaduste akadeemia saali teaduspäevale, mille fookuses on õppimise ja kasvatuse peegeldused erinevates teadusvaldkondades. Tervituskõne teeb president Kersti Kaljulaid ja peaettekandega esineb dr Alberto Zucconi, kes on maailma kunstide ja teaduse akadeemia varahoidja ning ühtlasi maailma ülikoolide konsortsiumi peasekretär.

Laupäeval on Ugala teatrisse oodata haridusminister Mailis Repsi ja kultuuriminister Indrek Saart, kes mõtisklevad teemal, kas kultuur ja haridus veavad ühte vankrit. Paneelarutelus Eesti hariduse ja kultuuri kestlikkusest lokaalses ja globaalses võtmes astuvad lavale Marju Lauristin, Margit Sutrop, Raul Eamets, Tiit Aleksejev ja Ülle Matsin.

Sama päeva pärastlõunal kogunevad Viljandi gümnaasiumi ruumidesse rohkem kui kolmekümne teemaringi töötubadesse hariduse, teaduse ja kultuuri eestvedajad kogu Eestist. Ühiseks eesmärgiks on luua alus haridusstrateegiale aastani 2035.

25. novembril kolitakse kongressi pidama jälle pealinna, Estonia kontserdisaali.

Eesti Kultuuri Koda on loodud 2011. aastal, et ühendada loomingulise tausta ning huvidega juriidilisi ja eraisikuid, kes soovivad hoida ja edendada eesti kultuuri ning parandada ja hoida selle ühiskondlikku kõnekust.

Tagasi üles