Võimalust enne sündi lapsi disainida piirab eetika

Mulgimaalt pärit professor Ants Kurg pidas üheks viimase aja märkimisväärseks saavutuseks NIPT-testi, mida saavad tulevased emad alates sellest sügisest Eestis teha. FOTO: Meelis Meilbaum

Praeguses maailmas on täiesti võimalik, et lapsevanemad saavad oma maimukese sugu valida, ning tulevikus on ehk võimalik valida silmavärvi, pikkust ja muudki, kuid siinkohal tuleb mängu eetika, mis Eestis ja väga paljudes teistes riikides niisugust loote disainimist ei luba.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Professor Ants Kure sõnul tuleb meeles pidada, et enamik lapsi sünnib maailmas ikkagi tavalisel moel, ilma igasuguse disainimiseta. Aga just disainerlasteks nimetas ta seesuguste valikute järel sündinud ilmakodanikke.

Ants Kurg on geeniteadlane – Abja-Paluojalt pärit Tartu ülikooli biotehnoloogia õppetooli juhataja ja molekulaarse biotehnoloogia professor. Kuni eelmise aastani juhtis ta Eesti inimesegeneetika ühingut, kes sel neljapäeval ja reedel peab Viljandis Ugala teatris oma 20. konverentsi. Praegu on Kurg selle ühingu juhatuse liige.

22.01.2022 25.01.2022
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto