Konverentsil selgusid Anu Raua stipendiumi laureaadid

Vasakult: Viljandi kultuuriakadeemia direktor Iñaki Sandoval, Anu Raud, Kätli Saarkoppel-Kruuser ja Marko Aatonen

FOTO: Mailiis Laur

Reedel Viljandis peetud pärandtehnoloogia konverentsil selgusid kaks tekstiilikunstnik Anu Raua stipendiumi saajat: kultuuriakadeemia üliõpilased Kätli Saarkoppel-Kruuser ja Marko Aatonen.

Pärandtehnoloogia õppekava rahvusliku tekstiili eriala kolmanda aasta üliõpilane Kätli Saarkoppel-Kruuser on kultuuriakadeemia teatel empaatiline ja suhtlusaldis ning ääretult organiseerimis- ja koostöövõimeline üliõpilane.

"Kätli osaleb pidevalt eriala tutvustavate ürituste läbiviijana. Nende seas kaalukaim on olnud Mardilaada rahvusliku tekstiili eriala esindustiimi koordineerimine. Kätli on andekas ja omanäolise käekirjaga käsitööline, kes armastab tikkimist, julgeid värvikombinatsioone ja oskab käsitööpärandit uuel ja huvitaval moel tõlgendada. Ta on uudishimulik ja pühendunud üliõpilane, kes otsib pidevalt uusi lahendusi ja ei karda ebaõnnestumisi," seisab ülikooli pressiteates.

Rahvusliku ehituse eriala neljanda aasta üliõpilase Marko Aatoneni senine erialane ja kogukondlik tegevus on akadeemia sõnul silmapaistev ja väärib meeles pidamist.

Teatest võib luged: "Marko on Vilma palgikoja vanemana olnud kohusetundlik, süstemaatiline ning kaasüliõpilasi toetav. Tema tegevus Eesti traditsiooniliste külakiikede ehitamisel, uurimisel ja arendamisel on toonud erialale kogukondlikku tuntust, seda nii Viljandi linnaruumis kui ka mitmetes muudes kohtades üle Eesti. 2017. aastal püstitati tema eestvedamisel Viljandi lossimägedesse uus männipuust külakiik. Ta on sihikindel, avameelne, osavõtlik ja sõbralik, peale selle käsitöö osakonnas hinnatud diskor."

Anu Raua stipendium loodi 2013. aastal sooviga tunnustada üliõpilast, kes on silma paistnud ainelise kultuuripärandi uurimise ja hoidmisega. Igal aastal antakse välja vähemalt üks stipendium, mille ühe osa moodustab rahaline toetus 1000 eurot ning teise osa maakultuuriga seotud toetus. Kokku esitati stipendiumile kümme kandidaati.

Tagasi üles