K, 4.10.2023

Vabariigi pillimehe tiitel läks pealinna

Margus Haav
, reporter
Facebook
Comments
Vabariigi pillimeheks valitud Juhan Uppin mängib soolokontsertidel August Teppo ja Kalju Sarniti valmistatud lõõtspillidel.
Vabariigi pillimeheks valitud Juhan Uppin mängib soolokontsertidel August Teppo ja Kalju Sarniti valmistatud lõõtspillidel. Foto: Elmo Riig

Vabariigi president Kersti Kaljulaid andis reede õhtul Viljandi pärimusmuusika aidas esimese vabariigi pillimehe tiitli tallinlasele Juhan Uppinile, kes võistles päkarauakandle ja Eesti lõõtsaga.

Juhan Uppin on noorema põlvkonna Eesti lõõtspilli ja teiste rahvapillide mängija. Oma muusikaõpinguid alustas ta juba enne esimest klassi kandle erialal õpetaja Tuule Kanni käe all. Iseseisvalt jõudis Uppin rahvakandle ja sealt edasi lõõtspillini.

Dünaamiline ja tundeline

Žürii hinnangul on Juhan Uppini mäng tehniliselt puhas, huumor õpetlik ning esinemine intelligentne, dünaamiline ja tundeline. Eriliselt rõhutati pillimehe hingestatust. Ühe looga toob ta publikul pisarad palgeile, ent juba järgmisega veab näo naerule.

«See oli fantastiline päev ja ma nautisin sellest iga hetke,» kinnitas Uppin. «Kogu oma mäletatava elu olen püüdnud ajada üksikpillimehe väärtust ja võlu. Ühe pilliga võib mängida nagu orkester. Ma olen sõnatu – seda on tähele pandud!»

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles