Vabariigi pillimehe tiitel läks pealinna

Vabariigi pillimeheks valitud Juhan Uppin mängib soolokontsertidel August Teppo ja Kalju Sarniti valmistatud lõõtspillidel. FOTO: Elmo Riig

Vabariigi president Kersti Kaljulaid andis reede õhtul Viljandi pärimusmuusika aidas esimese vabariigi pillimehe tiitli tallinlasele Juhan Uppinile, kes võistles päkarauakandle ja Eesti lõõtsaga.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Juhan Uppin on noorema põlvkonna Eesti lõõtspilli ja teiste rahvapillide mängija. Oma muusikaõpinguid alustas ta juba enne esimest klassi kandle erialal õpetaja Tuule Kanni käe all. Iseseisvalt jõudis Uppin rahvakandle ja sealt edasi lõõtspillini.

Dünaamiline ja tundeline

Žürii hinnangul on Juhan Uppini mäng tehniliselt puhas, huumor õpetlik ning esinemine intelligentne, dünaamiline ja tundeline. Eriliselt rõhutati pillimehe hingestatust. Ühe looga toob ta publikul pisarad palgeile, ent juba järgmisega veab näo naerule.

«See oli fantastiline päev ja ma nautisin sellest iga hetke,» kinnitas Uppin. «Kogu oma mäletatava elu olen püüdnud ajada üksikpillimehe väärtust ja võlu. Ühe pilliga võib mängida nagu orkester. Ma olen sõnatu – seda on tähele pandud!»

18.01.2022 19.01.2022
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto