Väärikate ülikoolis räägitakse ehedast hõbedast
Täiendatud kell 16.49

 Väärikate ülikooli loengud toovad kohale väärika hulga huvilisi. 

FOTO: Elmo Riig

Teisipäeval, 13. novembril kell 16 algab kultuuriakadeemias järjekordne väärikate ülikooli loeng. Seekord räägib Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia õppejõud, kullassepp ja konservaator Indrek Ikkonen ehedast hõbedast. 

Loengus räägitakse hõbedast ja ehetest nii kaugema kui  lähema aja perspektiivis. Indrek Ikkonen on õppinud kunstiteadust, ajalugu ja rahvusliku metallitööd ning kirjutab praegu magistritööd ajaloos. Ta juhendab kullassepatööga seotud kursuseid ja tegeleb väärismetallist esemete uurimisega Eestis ja lähivälismaal.

"Ehedast hõbedast läbi aegade" on käimasoleval semestril kolmas loeng. Septembris rääkis sünoptik Ele Pedassaar ilmast ja ilma tegijatest ning eelmisel kuul kõneles Tallinna praost Jaan Tammsalu hingerahu hoidmisest ja leidmisest.

Viljandi kultuuriakadeemia juures tegutseb väärikate ülikool teist aastat. See on täiendusõppe vorm, kus akadeemilistel loengutel pakutakse mitmesuguste teemadega kaasnevaid uusi mõisteid ja tänapäevaseid materjale, käsitletakse praktilisi ning silmaringi laiendavaid teemasid.

Loengutele oodatakse üle 50-aastasi inimesi, keda huvitavad ühiskonna probleemid, uuemad teadussaavutused ja kultuuris toimuvad põnevad protsessid ning kes ei pelga üheskoos ka mõtteid vahetada.

Tänavusel Viljandimaa õpetajate tänuüritusel kuulutati Viljandi väärikate ülikool ja selle eestvedaja Piret Aus maakonna aasta õpiteoks.

Festivalil "60+" tunnustati eakate hüvanguks tehtud tegusid ning sellele kaasa aidanud inimesi. Kategoorias "Tegu eakatele" valiti Viljandi väärikate ülikool ja Piret Aus laureaadiks. 

Tagasi üles