Linlased koguvad purskkaevu päästmiseks allkirju. Linnapea remondiks võimalust ei näe
Kell 15 lisatud linnapea kommentaar.

Vilijandi linnavalitsuse lammutamisplaanide vastu kogutakse allkirju.

FOTO: Elmo Riig

Veebiportaalis petitsioon.ee hakati koguma allkirju, et Viljandi linnavalitsus loobuks otsusest värvilised purskkaevud lammutada ning hoopis renoveeriks need. 

"Praeguste plaanide kohaselt on kavas värvilise purskkaevu lammutamine lõpule viia 10. detsembriks. Mis selle kohaga edasi saab, pole veel otsustatud," seisab üleskutses. "Petitsioon ei pruugi takistada hävitamistööd, aga anna palun oma hääl, näitamaks, et hoolid sellest Viljandi sümbolist, et sinul ei ole ükskõik. Kui petitsioon kogub piisava hulga toetust, ei saa Viljandi linnavalitsus sellest mööda vaadata ja peab vähemalt kaaluma võimalusi selle väikestele linnakodanikele armsaks saanud koha säilitamiseks, mitte hävitamiseks."

Viljandi linnapea Madis Timpsoni sõnul pole petitsiooni algatamine üllatav, kuid ta ei näe võimalust vana ja tühja purskkaevu säilitada ega ka remontida. "Ma võin võtta nõrgemat sorti mürki, et 30 000 euroga ei saa seda purskkaevu ka sellisesse seisu, et see vastaks hindele kolm," ütles linnapea. "See lihtsalt ei ole reaalne."

30 000 euroga viitas Timpson Viljandi kaasavale eelarvele, mille üks ettepanek oli anda nimetatud summa just Lastepargi purskkaevu parandamiseks. Sotsiaalmeedias ning ajalehe Sakala kommentaariumis on mitu inimest avaldanud arvamust, et sellest rahast piisab purskkaevu remondiks.

Linnapea arvates pole 1982. aastal rajatud purskkaevu remondist üldse mõistlik rääkida ja see tuleks igal juhul lammutada. Timpsoni meelest oleks igati mõistlik rajada parki uus veesilm, aga see ei peaks tema meelest olema nii suur kui praegune.

Kolm suve täiesti tühjana seisnud betoonist bassein tuleks linnapea kinnitusel lammutada, sest see on muutunud pargis mängivatele lastele ohtlikuks. "Ma tulen sellest pargist väga tihti läbi ning lastega emad ja isad on mulle mitmel korral isiklikult öelnud, et ajage see auk kinni, et lapsed sinna sisse ei kukuks," rääkis ta.

Linnavalitsuse otsuse kohaselt peaks 10. detsembriks olema vana purskkaevu asemel sile plats, millele külvatakse muru.

Esmaspäeval kella 15-ks oli petitsioonile allkirja andnud 153 inimest.

Tagasi üles